1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ ADWENTU. Za posługę duszpasterską dziękujemy alumnom Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej świątyni. Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszego kościoła zostanie odprawiona we wtorek 20 grudnia o godzinie 18.00.
  3. Na Jasełka przygotowane przez 4 Gromadę Wrocławską Skautów Europy z naszej parafii zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.30. Dzisiaj odbędzie się również kiermasz wyrobów wilczków. Ozdoby świąteczne i słodkości będzie można kupić po Eucharystii o godzinie 11.00 oraz po jasełkach. Datki zostaną przekazane na potrzeby gromady.
  4. W ostatnim tygodniu Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 (nie ma Mszy św. o 8.00) oraz w sobotę o godzinie 9.00.
  5. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. przed Ołtarzem. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną w tym roku przeznaczone na dalsze prace w naszej świątyni.
  6. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie 30 paczek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii przed Świętami Bożego Narodzenia.
  7. Spowiedź święta dla osób, którym nie udało się jeszcze skorzystać z tego sakramentu przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w tygodniu pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00.
  8. Dekorowanie oraz przygotowanie naszej świątyni do Świąt Narodzenia Pańskiego zaplanowane jest na wtorek 20 grudnia o godzinie 19.15. Zapraszamy osoby, które mogą i chcą włączyć się do pomocy.
  9. W najbliższy piątek ks. Jan uda się ze świąteczną posługą sakramentalną do chorych. Można zgłaszać osoby z rodziny czy sąsiadów, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana.
  10. W Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego Msze św. Pasterskie o godzinie 21.00 i 24.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy na poranną Eucharystię o godzinie 9.00. Ze względu
    na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas wieczerzy wigilijnej, którą będziemy spożywali w gronie najbliższych pamiętajmy o: odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewaniu pięknych, tradycyjnych kolęd.
  11. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny. Taca w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  12. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 9 stycznia 2023 roku. Wypełnione zaproszenia prosimy składać jeszcze dzisiaj w kościele do skrzynki ustawionej przy ołtarzu na stoliku z opłatkami; do skrzynki pocztowej przy plebanii lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii. Plan kolędy zostanie przygotowany i ogłoszony 1 stycznia 2023r. Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się każdego wyznaczonego dnia od godziny 17.00 a w soboty od godziny 15.00.
  13. Zapraszamy Parafian na wyjazd bożonarodzeniowy organizowany przez naszą parafię do Polanicy Zdroju w dniach 7-8 stycznia 2023r. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.  Dodatkowe informacje można uzyskać również telefonicznie pod wskazanym numerem telefonu w ogłoszeniu.
  14. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, dzięki którym możemy pogłębić naszą wiarę i religijną wiedzę oraz przygotować się na Święta Bożego Narodzenia.
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia ostatniej Niedzieli Adwentowej i przygotowania swojego serca na Święta Bożego Narodzenia.