1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU.
  2. Niedzielę Hospicyjną w Archidiecezji Wrocławskiej obchodzimy w dniu dzisiejszym. W naszej parafii po Mszach św. wolontariusze z Hospicjum Zakonu Bonifratrów będą zbierać ofiary do puszek.
  3. Na Drogę Krzyżową w najbliższy piątek zapraszamy po porannej Mszy św. oraz około godziny 19.15 (po wieczornej Eucharystii). Spotykamy się na rogu ulic Brücknera i Olsztyńskiej (koło przychodni). Przejdziemy w procesji następującymi ulicami: Olsztyńską, Wronią, Jaskółczą, Bażancią, Gołębią, Wilgową, Szpaczą, Mewią, Kukułczą i zakończymy nabożeństwo przy Krzyżu misyjnym na terenie przy kościele. Dając wyraz naszej wiary, weźmy liczny udział w nabożeństwie i udekorujmy okna naszych domów i mieszkań na trasie Drogi Krzyżowej.
  4. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym alumnów naszego seminarium będą odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w sobotę św. Kazimierza, Królewicza.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Świętą od godz. 21.00 do godz. 22.00.
  7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Ks. Jan odwiedzi w tym dniu chorych, a ks. Maciej w sobotę.
  8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca
  9. Parafialne pielgrzymki w tym roku są zaplanowane:
    do Częstochowy na Jasną Górę (22 kwietnia, sobota, ostatnie miejsca)
    samolotem do Włoch (12 – 19 września, wtorek – wtorek), zapisy w zakrystii, telefonicznie lub mailowo do 15 marca.
    Szczegółowe plany pielgrzymek znajdują się w gablotach przed kościołem, na stronie internetowej oraz na facebooku. Zapisy w zakrystii.
  10. Parafia pw. NSPJ we Wrocławiu-Pawłowicach organizuję pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 30.04.-06.05. br. i jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 1790 zł i 120 euro. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Maciejem.
  11. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  12. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 5 marca na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.
  13. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się organizowane w ostatnim czasie w naszej parafii zbiórki do puszek. Udało nam się zebrać: na zakony kontemplacyjne 2 lutego 184,50zł; na pomoc poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii 4510 zł; na pomoc Ukrainie (zbiórka w Środę Popielcową) 1965,50 zł. Bóg zapłać!
  14. W naszej parafii są dostępne czasopisma katolickie, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. Na czas Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki katolickie NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  15. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień oraz owocnego przygotowania w czasie Wielkiego Postu na Święta Paschalne.