1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, w którą kończymy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy ks. Teodorowi Sawielewiczowi i osobom pomagającym w jego posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.
  2. 10 rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka przypada dzisiaj. Otaczajmy modlitwami Piotra naszych czasów. Pamiętajmy również dzisiaj o imieninach naszego Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego w dniu jego patronalnego święta.
  3. III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia pod hasłem Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju obchodzimy od dzisiaj do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia) pięć minut przed każdą Mszą św. modlimy się aby obowiązywało prawo chroniące życie człowieka. Zapraszamy do modlitwy i podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. Torby Miłosierdzia na produkty żywnościowe na pomoc charytatywną osobom potrzebującym z naszej parafii Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. W przyszłą niedzielę 26 marca prosimy o przyniesienie do kościoła Toreb Miłosierdzia wypełnionych produktami, które zostaną rozwiezione do potrzebujących parafian.
  5. Paschaliki wielkanocne (tylko duże w cenie 20 zł) i baranki z białej czekolady (cena 10 zł) rozprowadza Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. niedzielnej przed kościołem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną.
  6. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki Wielkiego Postu: młodzież i dorosłych po porannej i wieczornej Mszy św. a dzieci o godzinie 17.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  8. Pielgrzymi do Częstochowy proszeni są o wpłatę 80zł do 26 marca w zakrystii u Pana Kościelnego.
  9. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w niedzielę 26 marca na godzinę 19.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza. Będziemy omawiali między innymi sprawy związane z przebudową ołtarza w naszej świątyni i dlatego spotkanie będzie miało charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafian.
  10. Koperty na ofiarę na dalsze prace w naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na zakup i montaż barierek przy schodach na plebanii i w salkach; wykonanie oświetlenia awaryjnego; przebudowę hydrantu oraz wykonanie wentylacji. Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę świątyni zostanie odprawiona we wtorek 21 marca o godzinie 18.00.
  11. Ofiary na  kwiaty i dekoracje wielkanocne w naszej świątyni można wrzucać do skarbony ustawionej przy wyjściu głównym z kościoła.
  12. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w naszej parafii od poniedziałku do czwartku. Zużyty sprzęt można przynosić za garaże na terenie parafii. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych wspierających polskich misjonarzy.
  13. W naszej parafii są dostępne czasopisma katolickie, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. Na czas Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki katolickie GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELĘ, w których możemy znaleźć wiele artykułów formacyjnych.
  14. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i owoców Rekolekcji Wielkopostnych.