1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU. Za wygłoszone Słowo Boże dziękujemy dk. Michałowi oraz za posługę duszpasterską alumnom Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym alumna z naszego Seminarium są odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Torby Miłosierdzia wypełnione produktami przynosimy dzisiaj do kościoła. Parafialny Zespół Caritas w najbliższych dniach rozwiezie paczki do potrzebujących parafian.
  4. Paschaliki wielkanocne (tylko duże w cenie 20 zł) rozprowadza Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. niedzielnej przed kościołem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną.
  5. Radę parafialną zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godzinie 19.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza. Będziemy omawiali między innymi sprawy związane z przebudową ołtarza w naszej świątyni i dlatego spotkanie będzie miało charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafian.
  6. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na zakup i montaż barierek przy schodach na plebanii i w salkach; wykonanie oświetlenia awaryjnego; przebudowę hydrantu oraz wykonanie wentylacji.
  7. W piątek 31 marca przypada 40. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Zachęcamy do modlitwy za najdostojniejszego Arcypasterza i Metropolity.
  8. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki Wielkiego Postu: młodzież i dorosłych po porannej i wieczornej Mszy św., a dzieci o godzinie 17.00.
  9. Na czuwanie modlitewne poświęcone św. Janowi Pawłowi II zapraszamy wszystkich parafian w piątek po wieczornej Mszy św. Rozpoczniemy Drogą Krzyżową, a zakończymy o godzinie 21.37, kiedy zaśpiewamy Barkę i otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  W Niedzielę Palmową 5 minut przed każdą Eucharystią będziemy mogli słuchać nagranych wypowiedzi św. Jana Pawła II.
  10. Dolny Śląsk z Janem Pawłem II to cykl wydarzeń poświęconych Papieżowi Polakowi w 18. rocznicę śmierci. Zapraszamy w najbliższą niedzielę 2 kwietnia na Marsz pamięci św. Jan Pawła II. Start o godz. 13.00 z placu przy kościele Garnizonowym, a zakończenie na placu przed katedrą. Również w niedzielę 2 kwietnia zachęcamy do udziału w panelu dyskusyjnym Pokolenie JPII – jacy jesteśmy? Co przekazaliśmy pokoleniu po JPII? o godzinie 19.30 w Katedrze Wrocławskiej, a następnie koncert pasyjny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Na placu przy bazylice garnizonowej od strony Rynku o godzinie 21.00 modlitwa różańcowa ze św. Janem Pawłem II pod witrażem papieskim zakończone odśpiewaniem Barki o symbolicznej godzinie 21.37. Ten najbliższy czas przezywajmy razem ze św. Janem Pawłem II w rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca.
  11. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziękujemy za inicjatywę i ufundowanie klęczników z oparciami wspólnocie Żywego Różańca. Ks. Maciej w sobotę odwiedzi chorych, a ks. Jan w Wielką Środę. Zachęcamy do zgłaszania starszych i chorych osób, które przed Świętami Wielkanocnymi chciałyby skorzystać z posługi kapłana.
  12. Na spotkanie osób czytających Słowo Boże w czasie Liturgii oraz tych, którzy chcą zaangażować się w czytanie Męki Pańskiej i śpiew psalmów w Niedzielę Palmową oraz podczas Triduum Sacrum zapraszamy w sobotę (1 kwietnia) o godzinie 17.00 do kościoła.
  13. Tradycyjne palmy będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę przed wejściem do kościoła przed każdą Mszą św. Przygotują palmy harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza, które będą zbierały przy tej okazji fundusze na obóz wakacyjny.
  14. W Niedzielę Palmową jeżeli będzie ładna pogoda to wraz z dziećmi o godzinie 11.00 spotkamy się przy Krzyżu Misyjnym i w procesji wokół kościoła udamy się do świątyni.
  15. Ofiary na kwiaty i dekoracje wielkanocne można wrzucać do skarbony ustawionej przy wyjściu głównym z kościoła.
  16. W czasie zamieszania i głoszenia nieprawdy warto sięgnąć po czasopisma katolickie dostępne w naszej parafii. Zachęcamy do czytania tygodników Gość Niedzielny i Niedziela.
  17. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy opieki Matki Bożej Miłosierdzia oraz błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz kolejny tydzień Wielkiego Postu.