1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego czyli Uroczystość Pięćdziesiątnicy. Kończy się liturgiczny okres Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30, a w tygodniu do środy włącznie po wieczornej Mszy św.
  3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od czwartku przez cały czerwiec w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godzinie 17.30.
  4. Święcenia prezbiteratu w Archikatedrze Wrocławskiej przyjął wczoraj Ks. Michał Plona, który odbywał naszej parafii praktykę duszpasterską. Ks. Michał przyjedzie do nas na swoje Prymicje w Uroczystość Bożego Ciała (08.06.2023) i będzie udzielał błogosławieństwa po procesji Bożego Ciała i po zakończeniu wszystkich Mszy św. Pamiętajmy o ks. Michale w naszych modlitwach.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
    w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    w sobotę – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  6. Chłopców po Pierwszej Komunii Świętej i starszych chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Ołtarzu, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.
  7. 30 maja we wtorek o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne w salce parafialnej, na które serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące zaangażować się w tworzenie Integracyjnego Pikniku Parafialnego.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na „Godzinę Świętą” czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 21.00 do godz. 22.00.
  9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. W tym dniu ks. Jan uda się do chorych, a ks. Maciej w sobotę. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  10. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. Kwiaty do sypania podczas procesji w Boże Ciało można przynosić w przyszłą niedzielę przed lub po Mszach św. do salki parafialnej, która będzie w tym celu otwarta. Będzie tam ustawiony kosz, do którego należy wrzucać kwiaty. W razie potrzeby Pan kościelny będzie otwierał drzwi.
  12. Na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w naszej parafii zapraszamy 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 9.30. Uroczystości będzie przewodniczył bp Maciej Małyga. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem odbędą się zapisy dla małżeństw, które będą chciały odnowić przyrzeczenia. Podczas zapisów będzie zbierane 10 zł na pamiątkę z tej uroczystości.
  13. Na Integracyjny Piknik Parafialny już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Odbędzie się w sobotę 17 czerwca w godzinach od 14.00 do 18.00 na terenach zielonych przy kościele. Wstęp wolny! W programie m.in. gry, zabawy, grill i ognisko. W najbliższą niedzielę 4 czerwca po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kiełbaski, słodkości i napoje. Prosimy o wsparcie i serdecznie zapraszamy!
  14. Na kwiaty na Boże Ciało można składać ofiary do skarbony przy wejściu głównym do kościoła.
  15. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 4 czerwca na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.
  16. Rodziców dzieci przystępujących w przyszłym roku do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00.
  17. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które pomogą nam w chrześcijańskiej formacji.
  18. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.