ROK 2016

 • 31.12.2016r. – Sylwester
  Ostatnią Mszę św. w odchodzącym 2016 roku odprawił ks. Jan. Podsumowując kończący się rok, podziękował za wszelki dobro z Bożej Łaski otrzymane i za wszystkie sakramenty przyjęte w naszej wspólnocie.
  Parafia liczy 6148 osób. Wśród nich są osoby, które określają się jako niewierzące, oraz osoby należące do innych wyznań. Ks. Jan z troską mówił o osobach wierzących, które nie zawsze chodzą do swojego parafialnego kościoła. Miniony rok był bogaty w ważne wydarzenia. Był Świętym Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, a nasz kościół był Świątynią Jubileuszową. Przed światowymi dniami młodzieży zawitała do nas Ikona i Krzyż, które są symbolami tych dni. W lipcu gościliśmy młodzież ze Szwajcarii, Włoch i Brazylii podczas ŚDM. Uczestniczyliśmy w seminarium Odnowy Wiary i w Rekolekcjach adwentowych. Obchodziliśmy 25-lecie święceń kapłańskich ks. Jana i 10-lecie święceń kapłańskich ks. Marcina. we wrześniu zapoczątkowaliśmy codzienną modlitwę różańcową przed każda Msza św. w intencji parafii i parafian.
 • 24-26.12.2016r. – Święta Bożego Narodzenia
  W wigilię Świąt Bożego Narodzenia, zostały odprawione dwie pasterki: o godz. 21-ej i 24-ej. Nasi duszpasterze, wszystkim parafianom i przybyłym gościom, życzyli nadprzyrodzonych darów od Nowonarodzonego Jezusa, by On pomagał wzrastać rodzinom w miłości. radości i pokoju.
  W dniu Bożego Narodzenia Słowo Boże, na Mszach św., głosił ks. Maciej Małyga.W święto Szczepana Pierwszego Męczennika, tradycyjnie na tacę były zbierane ofiary na wyższe seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny.
   
 • 15-18.12.2016r. – rekolekcje adwentowe

  W czasie tych dni nauki rekolekcyjne głosił ks. Kacper Radzki.

  W swoich rozważaniach zwrócił uwagę, że czas, w którym obecnie żyjemy, jest czasem oswajania grzechu, grzech staje się modny, a często nawet propagowany. Chrześcijanie powinni odnosić swoje życie do  wysokiego systemu wartości, a wzorem do naśladowania jest Jezus Chrystus. W sobotę 17 XII był dzień spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia. Parafianie licznie skorzystali z okazji, aby w odpowiedni sposób przygotować się do nadchodzących świąt. Był to z pewnością oddźwięk na głoszone nauki.

  Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.

 • 4.12.2016r. – II niedziela adwentu
  Podczas każdej Mszy św. w ramach kazania, ojciec Mariusz Woźniak  dominikanin, opowiadał o swojej pracy misyjnej na Ukrainie. Na II niedzielę adwentu panie z Koła Seniora przygotowały stroiki i inne ozdoby, które można było nabyć na kiermaszu. Dochód z niego ma wspomóc zespół charytatywny działajacy przy naszej parafii. Po Mszy św. o 12:30 nasi najmłodsi parafianie mieli bardzo ważne spotkanie. Przybył do nich św. Mikołaj wraz z paczkami zawierającymi słodycze. W tym samym dniu zbierano podpisy pod petycją do Europarlamentu, aby w konstytucji nie pojawił się zapis , że małżeństwo to związek dwojga osób bez określania ich płci. Zebrano sporą ilość podpisów.

  :  

  Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazki.

 • 20.11.2016r. – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
  Na każdej Mszy św. dokonano Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Gościliśmy ks. biskupa Antoniego Dziemianko, który głosił do nas słowo boże. Po każdej Mszy św. była okazja do spotkania z Nim w salce. Można też było wesprzeć Diecezję Pińską ofiarami.  W czasie Sumy o godz. 12.30 ks. biskup udzielił Sakramentu Chrztu św. dwojgu dzieciom, a po Mszy św. parafianie podziękowali za krótką wizytę  księdzu biskupowi, życząc Mu szczęśliwego powrotu do swojej diecezji.

  :

  Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.

 • 16.11.2016r. – Odpust w parafii
  Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W tym dniu nasza parafia świętuje wraz ze swoją patronką. Uroczystą Mszę św. Odpustową celebrował wraz z licznie przybyłymi kapłanami ks. biskup Antoni Dziemianko, ordynariusz Piński. Głównym gościem uroczystości był ks. kardynał Henryk Gulbinowicz

  :  

  Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazki.

 • 11 listopada 2016r. – Msza św. w intencji Ojczyzny
  O godz. 18-ej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej znany już parafianom zespół „Gieni Dudki” wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych. Zdjęcia można obejrzeć na parafialnym facebooku https://www.facebook.com/parafia.nmp.wroclaw.
 • 30 października 2016r. – bal „Wszystkich Świętych”
  Już po raz kolejny odbył się w naszej parafii bal w którym wzięły udział dzieci poprzebierane za świętych. Było radośnie i bawiono się świetnie w przededniu święta wszystkich naszych zmarłych 1. listopada
  Tutaj mały wycinek z tej zabawy zdjęcia z balu.
 • 28 października 2016r. – Seminarium Odnowy Wiary
  Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii rozpoczęło się Mszą św.  o godz. 18-ej i będzie trwało sześć ty­godni. Będzie opierało się na:
  1. Codziennej modlitwie osobistej, podczas której rozważa się za­ proponowane fragmenty Pisma Świętego a własne refleksje za­ pisuje się w miejscu przeznaczonym na notatki.
  2. Cotygodniowym spotkaniu, które obejmuje:
   • konferencję wygłoszoną przez ks. prof. dr hab. Mariusza Rosika, opartą na programie podstawowych praw życia duchowego i głęboko zakorzenionej w tekstach Pisma Świętego;
   • modlitwę wspólnotową;
   • pracę w małej grupie dzielącej się doświadczeniem modlitwy osobistej z poprzedniego tygodnia

  W pierwszym inauguracyjnym spotkaniu uczestniczył ks. prof. Tomasz Hergesel – znany wrocławski biblista – uczniem którego jest ksiądz prowadzący nasze seminarium.

  Spotkania będą się odbywały w następujące piątki, po wieczornej Mszy św.: 28X, 4XI, 18XI, 25XI, 2XII, 9XII  

 • 15 października 2016r. – piesza Pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy
  Ranną porą , zaraz po godz. 6-tej spod naszego kościoła wyruszyła grupa pielgrzymów. Przewodniczył jej ks. Jan. Pątnicy udali się na spotkanie z „głównym” nurtem pielgrzymki na Karłowice i tam dołączyli do grupy I-ej (Pokutnej). Trasę pokonano, jak na udział w tej grupie, z modlitwą i konferencjami. Około godz.17-ej pielgrzymkę zakończyła Msza św. której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. arcybiskup Wiktor Skworc z diecezji katowickiej. Na koniec błogosławieństwo relikwiami św. Jadwigi.
  Pielgrzymi w drodze  zdjęcia z trasy.
 • 13 października 2016r.- W tym dniu przypadło ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie dla członków Róży MB Fatimskiej
 • 9 października 2016r. – XVI Dzień Papieski
  Gościliśmy w naszym kościele Ojca duchownego ks. dr. Macieja Małygę i alumnów MWSD we Wrocławiu. Po każdej Mszy św. alumni, wzorem lat ubiegłych, zbierali fundusze dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Wieczorne nabożeństwo różańcowe poprowadzili zaproszeni alumni. Zdjęcia z wydarzeń tego dnia można zobaczyć na parafialnym facebooku.
 • 8 października 2016r. – IV archidiecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Barda Śląskiego
  Porządek Pielgrzymki: Godz. 10.30 – Wprowadzenie i podanie intencji Pielgrzymki. Godz. 11.00 – Msza Święta koncelebrowana z homilią w Bazylice Matki Bożej Strażniczki Wiary, pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Godz. 12.00 – Prelekcja nt.: „Maryja w tajemnicach różańca”. Godz. 12.30-13.15 – Czas na herbatę i posiłek. Godz. 13.15 – Modlitwa różańcowa szlakiem kaplic różańcowych.
 • 8 października 2016r. – Dzień skupienia dla żon
  Dzień Skupienia dla żon rozpoczął się Mszą św. o godz.9.00. W programie były dwie konferencje.  I Konferencja: Kobieta – pokonać zasadnicze trudności, którą wygłosił ks. Mirosław Maliński.  Po niej nastąpiła przerwa kawowa i tzw. warsztaty / praca samodzielna. II Konferencja: Kobiety w Nowym Testamencie – czego mogą nas dzisiaj nauczyć? – ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik.  Jako przykład posłużyły trzy postacie z Nowego Testamentu: Samarytanka, kobieta z krwotokiem i Maryja matka Jezusa .  Przerwa kawowa i świadectwa uczestniczek Klubu Żon. Dzień zakończył się modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i uroczystym błogosławieństwem. W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 żon. A tu parę „gorących” zdjęć z tego spotkania. Klub żon
 • 24. 09. 2016r.- Dzisiaj w naszej Parafii w porannej Mszy świętej uczestniczyły Skautki Europy, a ks. Jan od dziś został ich opiekunem duchowym. Dziewczęta będą regularnie spotykać się w naszej Parafii i angażować się w jej działania. Po Mszy św. miały apel przed kościołem podczas którego młodsze dziewczęta przeszły z gromady wilczków do drużyny harcerek.
 • 13. 09. 2016r.- We wtorek w naszej Parafii odbyło się kolejne Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył ks.Krzysztof Głuszko. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku parafii.
 • 12 – 17. 09. 2016r.- Pielgrzymka na kresy II Rzeczypospolitej
  Od poniedziałku do piątku grupa pielgrzymów wraz z ks. Janem pielgrzymowała do miejsc uświęconych podczas zawieruchy wojennej, a należących onegdaj do II Rzeczypospolitej.
  Pierwszego dnia dotarto do Sokółki (miejscowość w której ma miejsce Cud Eucharystyczny), ale po drodze pielgrzymi nawiedzili katedrę w Białymstoku oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w którym znajdują się relikwie bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.Zdjęcia z I dnia
  Drugi dzień rozpoczęto Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Następnie po przekroczeniu granicy z Białorusią zajechaliśmy do Grodna. Tu między innymi zobaczyliśmy katedrę, muzeum Elizy Orzeszkowej, zamek (stary i nowy) skąd roztaczał się widok na Niemen i miasto, a potem udaliśmy się do Nowogródka nawiedzając miejsce Bohatyrowicze, opisane w Nad Niemnem. Po zakwaterowaniu w starym klasztorze podominikańskim (do którego uczęszczał gimnazjalista Adam Mickiewicz), ugoszczono nas kolacją. Zdjęcia z II dnia.
  Trzeci dzień to z rana zwiedzanie Nowogródka (ruin zamku, pomnik Mickiewicza, kopiec Mickiewicza i muzeum w domu Mickiewiczów0), Msza św. pod przewodnictwem ks.bpa Jerzego Kosobudskiego z udziałem konsula generalnego RP Jarosława Książka. Miejsce stracenia 11 nazaretanek w Batorówce. Następnie zwiedzanie kościoła we Wsielubiu wraz z poczęstunkiem i nawiedzeniem mogił na miejscowym cmentarzu.Spotkanie nad jeziorem Litówka połączone ze śpiewem i grillem. Przejazd do Nowogródka i nawiedzenie kościoła Farnego z modlitwą przy relikwiach sióstr męczenniczek.  Zdjęcia z III dnia.
  Czwarty dzień to przede wszystkim zwiedzanie kresowych ziem. Najpierw jezioro Świteź – bardzo urokliwe. Następnie Zaosie z zachowanym domem rodzinnym naszego wieszcza, potem posiadłości Radziwiłłów: Nieśwież i Mir. Nazwy znane z sienkiewiczowskiej trylogii. Po powrocie o 18-ej była Msza św. w parafialnym nowogródzkim kościele pw. Michała Archanioła, a po niej posiłek połączony z poczęstunkiem i spotkaniem z „polskimi” parafianami. Było bardzo miło i serdecznie, dużo śpiewano. A oto galeria zdjęć z 15.09!
  Piąty dzień pielgrzymowania.Po śniadaniu pożegnalne zdjęcie z ks. Jerzym na tle Jego kościoła i wyjazd na granicę Bialoruś/Litwa. Po w miarę szybkiej odprawie Wilno i Msza św. w kaplicy cudownego obrazu w Ostrej Bramie. Potem kościół Św. Ducha i koronka, a następnie kościół Św. Trójcy gdzie znajduje się oryginał obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Tam można było zmówić o godz. 15-ej koronkę w jez. litewskim (co uczyniliśmy). następnie zwiedzanie indywidualne Wilna. Wieczorem wyjazd w kierunku granicy i po 20-ej przyjazd do Sejn. I oczywiście zdjęcia:)</>
 • 7. 09. 2016r.- odbyło się spotkanie rodzin zaangażowanych podczas ŚDM. Po wieczornej Mszy św. osoby, które przyjmowały młodzież pielgrzymującą do Krakowa spotkały się w parafialnym ogrodzie, przy ognisku. Były opowieści o nawiązanych kontaktach, wspólny śpiew i dzielenie się wrażeniami z przeżytych lipcowych chwil. spotkanie było połączone ze spożywaniem pysznych ciast i kiełbasek z grilla. Relacja ze spotkania
 • 1. 09. 2016r.- Ks. Krzysztof Głuszko – nowy wikariusz rozpoczął posługę kapłańską w naszej parafii, a ks. diakon Jakub Deperas miesięczną praktykę duszpasterską.
 • 31. 08. 2016r.- Decyzją ks.Arcybiskupa Metropolity w dniu 1. września swoją posługę w naszej parafii zakończył wikariusz ks. dr Marcin Kołodziej. 31. sierpnia na wieczornej Mszy św. dziękując za jego posługę, modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na dalszą służbę kapłańską w parafii św. Rodziny we Wrocławiu.
 • 27. 08. 2016r.- 27. rocznica poświęcenia kościoła
  27 lat temu ks. kard. Henryk Gulbinowicz dokonał konsekracji naszej świątyni. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza św., a po niej spotkanie parafian przy „urodzinowym” torcie. Relacja fotograficzna
 • 21. 08. 2016r.- Zbiórka Caritasu
  Pieniądze zabrane przez Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wyprawka dla żaczka zostały przekazane 10 uczniom z Gimnazjum nr 39. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim wspierającym swoimi ofiarami naszą parafię. Bóg zapłać!
 • 2 – 10. 08. 2016r.- XXXI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
  W dniach od 2 – 10 sierpnia o godzinie 20.30 grupa duchowych pielgrzymów wspierała modlitwą różańcową tych, którzy wyruszyli na pielgrzymkowy szlak do Częstochowy na Jasną Górę. po różańcu grupa duchowa wysłuchiwała konferencji ks. Kamila Sławińskiego i oddawała cześć Matce Bożej śpiewając Apel Jasnogórski. Relacja fotograficzna
 • 20-25.07.2016r. – Światowe Dni Młodzieży
  Po 25-ciu latach Polska znów ugościła katolicką młodzież przybyłą do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Ich przesłanie to: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Na czas trwania ŚDM Polskę nazwano Campus misericordiae – Pole miłosierdzia. Każda diecezja w Polsce przyjęła biblijna nazwę. Naszą Archidiecezję wrocławską nazwano Galileą.
  Spotkanie młodzieży trwało od 20-31 lipca. Podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy etap, od 20-25 lipca, to dni w diecezjach.Drugi etap, od 26-31 lipca, top centralne spotkanie w Krakowie.
  Do naszej parafii już 19 lipca z ks. Kamilem Cielińskim przybyła młodzież ze Szwajcarii wraz z grupą brazylijczyków, a 22 lipca dołączyła do nich grupa z Włoch.

  Łącznie przyjechało do naszej wspólnoty parafialnej 67 osób. Wszyscy zostali przyjęci przez rodziny naszej parafii, które zaoferowały im noclegi, wyżywienie oraz wszelką pomoc.
  Dni w diecezjach to czas na: poznanie ludzi ze wspólnoty parafialnej, uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych, wycieczkach turystycznych i zabawach integracyjnych „Mercy Fest”. Uczestnicy Ś.D.M. mieli okazję zwiedzić w Henrykowie Opactwo Cystersów, a we Wrocławiu: Ostrów Tumski, Rynek, Halę Stulecia. wzięli również udział w pokazie fontanny multimedialnej. Całość zdjęć z pobytu młodzieży udostępniamy na stronie SPOTKANIE MLODYCH ZE SZWAJCARII oraz częściowo w Galerii.
  Młodzi pielgrzymi w naszej parafii codziennie w godzinach porannych uczestniczyli we Mszach św. Pierwszą Mszę św. celebrował ks. bp. Andrzej Siemieniewski, który wygłosił katechezę w języku włoskim. Drugą katechezę skierował do młodych ks. Andrzej dziełak w języku francuskim. Trzecią wygłosił ks. Kamil Cieliński w języku włoskim.
  22 lipca, po powrocie z Opactwa Cystersów , młodzi pielgrzymi wraz z rodzinami i parafianami uczestniczyli we Mszy św. którą sprawował ks. Jan. Po jej zakończeniu na placu kościelnym odbyła się agapa, gdzie wszyscy mogli posilić się do syta pierogami o różnych smakach, które przygotowały parafianki. Najszybciej znikały tradycyjne pierogi „ruskie” z cebulka. Prócz tego goście z zagranicy mogli skosztować przeróżnych ciast, sałatek i misternie przygotowanych kanapek. Dzień zakończył się w kościele „Adoracją Krzyża”.
  23 lipca uczestnicy ŚDM, po przejściu przez Bramę Miłosierdzia w Katedrze wrocławskiej, sdpotkali się z ks. arcybiskupem Józefem Kupnym, który przewodził modlitwie „Anioł Pański”.
  Zanim nasi uczestnicy ŚDM wyruszyli do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, otrzymali na pamiatkę folder dotyczacy ich pobytu w naszej parafii.
  Jadac do Krakowa na centralne uroczystości zwiedzili wadowice (miasto Jana Pawła II), uczestniczyli we Mszy św. w Kalwarii zebrzydowskiej i zwiedzili niemiecki obóz zagłady w Oświęcimiu-Brzezince.

 • 25.06.2016r. – Mecz piłki nożnej pomiędzy ministrantami i lektorami z naszej parafii, a Służbą Liturgiczną Ołtarza z parafii NMP Matki Miłosierdzia z Oleśnicy, odbył się na boisku Zespołu Szkół nr 14. Niestety, w związku z nikłym zainteresowaniem opiekuna LSO, pierwszy mecz ministrantów młodszych wygrali walkowerem ministranci z Oleśnicy. Drugi mecz- lektorów zakończył się zwycięstwem gości. Po skończonych rozgrywkach ks. Jan zaprosił wszystkich uczestników na grilla.
 • 23.06.2016r. – Imieniny księdza Prałata Jana Adamarczuka
  Mszę św. w intencji ks. Jana odprawiał solenizant. Eucharystii towarzyszył śpiew w wykonaniu rodziny państwa Pisarskich, którzy również w imieniu parafian złożyli życzenia ks. Janowi.

  Czcigodny Księże Proboszczu!
  W dniu Twoich Imienin, tak ważnego święta
  Nasza Parafia o Tobie pamięta,
  Bo jesteś dla nas nauczycielem
  Lekarzem naszych zbolałych dusz
  I ogrodnikiem, co w sercach naszych
  Zaszczepia cnoty milsze od róż.
   
  I już niebawem rok cały minie
  Jak jesteś z nami w tym tu kościele
  Z Twojego serca wciąż dobroć płynie
  I poczyniłeś już bardzo wiele.
   
  Dlatego dzisiaj Ci dziękujemy
  Za każdy uśmiech i Twoje słowo
  I prosić Boga o to będziemy,
  Byś jak najdłużej z nami pracował..
   
  A za Twej pracy obfite plony
  Niech trud Twój będzie błogosławiony
  I na Twe święte kapłańskie ręce
  Składamy skromne owoce w podzięce.
   
  Życzymy także na dalsze lata,
  Byś był opieką Bożą objęty
  Koronę laurów niechaj Ci splata
  Twój patron wielki, Jan Chrzciciel święty.
       

  Po skończonej Eucharystii ks. Jan zaprosił wszystkich na ciasto imieninowe do salki katechetycznej.

 • 21.06.2016r. – Modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Jest to radosna modlitwa skoncentrowana na dziękczynieniu i uwielbieniu Boga.
 • 19.06.2016r. – Festyn parafialny
  To już piąty parafialny festyn „Niedziela dla rodziny”, organizowany przez Akcję Katolicką. Festyn rozpoczął się Msza św. o godz.12.30. Był to festyn wyjątkowy – nie tylko dla parafialnych rodzin, ale również dla ich proboszcza ks. Jana, który świętował 25-lecie kapłaństwa i nadchodzące imieniny. Ksiądz proboszcz witając uczestników festynu, zaprosił wszystkich na poczęstunek (pyszny bigos). Organizatorzy festynu przygotowali wiele atrakcji. Na scenie koncertowały dwa zespoły: pierwszy to 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach, drugi to zespół Kresowiaków z Nowogródka, który również częstował uczestników festynu swoimi regionalnymi przysmakami (rogaliki, miód, kwas chlebowy). Bardzo podobał się występ rapującego kapłana, ks. Kuby Bartczaka. Świetnymi konferensjerami okazali się alumni z M.W.S.D., którzy gościli w naszej parafii. Wśród atrakcji był pokaz ratownictwa medycznego, jazdy konnej w wykonaniu ułanów, pokaz malowania twarzy tzw, body painting. Dzieci mogły nauczyć się wykonywania kwiatów z bibuły i pochwalić się swoimi zdolnościami rysunkowymi. Miały również okazję spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Na festyn przygotowano ponad 300 fantów. Powodzeniem cieszyły się stoiska z lodami, kawą, herbatą i różnymi wypiekami przygotowanymi przez parafian. Tak więc każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Nad całością czuwała policja i straż miejska. Festyn zakończono nabożeństwem do Serca Jezusowego, a po nim odbyło się losowanie wielu nagród loterii fantowej.

   

  Zdjęcia z Festynu parafialnego można zobaczyć w Galerii oraz na stronie Festyn parafialny 2016

 • 5, 9, 12, 26.06.2016r. – Msze św. Prymicyjne
  W dniach tych, kolejno: ks. Jan Bałchan – wyświęcony 21.05.2016 r. w Świdnicy, ks. Kamil Cieliński, ks. Tomasz Midek, ks. Kamil Sławiński – wyświęceni 28.05.2016 r. we Wrocławiu, odprawiali w naszej świątyni Mszę Prymicyjną połączoną z udzieleniem błogosławieństwa.
  Wszystkim neoprezbiterom życzymy aby idąc za Panem Jezusem stali się wykonawcami Jego woli i przynosili „plon obfity”

   
   
 • 26.05.2016r. – Boże Ciało
  Po Mszy św. o godz.11-ej wyruszyła procesja wiernych do czterech ołtarzy, w przygotowaniu których brali udział: rodzice dzieci pierwszokomunijnych, Żywy Różaniec, Akcja Katolicka i mieszkańcy ulic Giżyckiej i Kętrzyńskiej.
  Boże Ciało to radosna uroczystość dająca świadectwo, że Chrystus jest obecny w przestrzeni publicznej. W procesji wierni nieśli sztandary, obraz M.B.Miłosierdzia-patronki naszej parafii, szły dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, a kapłan pod baldachimem niósł monstrancję z Przenajświętszym Sakramentem.
  Przy kolejnych ołtarzach czytane były fragmenty Ewangelii i śpiewane pieśni eucharystyczne.
  Procesję zakończono w kościele po przejściu przez Bramę Miłosierdzia ze względu na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Odśpiewano „Ciebie Boga wysławiamy” i „Boże coś Polskę” w intencji Ojczyzny.
  Cześć Najświętszemu Sakramentowi będziemy oddawać podczas procesji w oktawie Bożego Ciała.
   
   
 • 21.05.2016r. – Dziękczynienie za 25 lat służby kapłańskiej ks. prałata Jana Adamarczukarozpoczęła Eucharystia o godz. 11-tej
  Dostojny Jubilat powitał wszystkich zaproszonych gości, a szczególnie ks. kardynała Henryka Gulbinowicza, z rąk którego, przed 25-ciu laty ks. Jan otrzymał Święcenia Kapłańskie.
  Powitał również wielu Księży, a wśród nich kolegów z rocznika: ks. Pawła Cembrowicza (z którym był święcony Jubilat w swojej rodzinnej parafii w Bolesławcu), ks. Antoniego Burego, ks. Jana Baszaka i ks. Andrzeja Guźniczaka oraz siostry Adoratorki Krwi Chrystusa.
  We Mszy św. uczestniczyła rodzina Jubilata, siostra Maria z mężem Markiem, przyjaciele, osoby z parafii w których ks. Jan wcześniej posługiwał, parafianie oraz orkiestra dęta Katolickiego LO z Henrykowa pod batutą mjra Edwarda Tomków.
  Piękną homilię wygłosił ks. Antoni z Chicago, który powiedział, że Jubileusz kapłaństwa to czas radości, dziękczynienia Bogu i ludziom.
  Ks. Jan dziękując ks. kardynałowi za życzliwość i obecność, wręczył mu bukiet czerwonych róż. Białe róże w podzięce za przygotowanie Jubileuszu ks. Jan ofiarował swojej siostrze.
  Serdeczne życzenia złożyli ks. Janowi uczniowie z Zespołu Szkół nr 14 z Wrocławia i Katolickiego LO z Henrykowa, oraz muzycy z orkiestry. Życzenia od parafian złożyli przedstawiciele Rady Parafialnej, a w ich imieniu przemówił p. Bogusław Kudas: Czcigodny Jubilacie – Księże Prałacie Janie. 25 lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak” na Jego słowa „Pójdź za Mną”. Razem z Tobą dziękujemy Panu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań. Życzymy, aby dobry Pan Bóg z nieba z Panną Świętą, Matką Bożą, dał Ci wszystko, co potrzeba, nade wszystko zdrowie.
  Niechaj wszelkie dary Ducha, dziś na Tobie spoczywają, byś posługą swą na ziemi sięgnął szczęścia w blaskach nieba.
  I żyj sto lat, albo dłużej, swoim słowem serca zmieniaj. Niech Ci będzie Bóg miłością, a Maryja Wspomożeniem.
  Kończąc Eucharystię ks, Jan podziękował wszystkim modlącym się w Jego intencji.
  Uroczystość zakończyła się koncertem Spirituals Singers Band i spotkaniem w gronie rodziny i przyjaciół.

     
 • 20.05.2016r. – Dziesiąta rocznica święceń kapłańskich ks. Marcina
  Mszę św. dziękczynną o godz. 18-tej celebrował ks. Marcin. W koncelebrze uczestniczyli ks. prof. Wiesław Wenz, ks. prałat Jan Adamarczuk, ks. Paweł S.   tebel
  Ks. Jan powitał przybyłych na tę szczególną Eucharystię, rodzinę ks. Marcina oraz parafian z Wołowa, Oleśnicy i Żurawiny, w których wcześniej ks. Marcin posługiwał. Homilię wygłosił ks. prof. Wiesław Wenz.
  Życzenia z okazji 10-tej rocznicy święceń kapłańskich złożyli ks. Marcinowi: ministranci, członkini Żywego Różańca z rodzinnego Wołowa, a w imieniu parafian przewodniczący Akcji Katolickiej p. Mariusz Lipiński.
  Ks. Marcin podziękował wszystkim za modlitwę i obecność na Eucharystii. Przypomniał, że przed 10-ciu laty, to właśnie z rąk ks. Jana otrzymał w prezencie kielich mszalny, którym w dzisiejszym dniu posługiwał się na ołtarzu.
  Po Eucharystii rodzina ks. Marcina zaprosiła wszystkich obecnych na koncert w wykonaniu p. Jolanty Drozdy i p. Zbigniewa Rotha, a po nim na wspólny poczęstunek do salki kominkowej.
 • 15.05.2016r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
  Na Mszy św. o godz.11-tej dziewięciu kandydatów zostało przyjętych na ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • 13.05.2016r. – Wspomnienie M. B. Fatimskiej
  Po wieczornej Eucharystii, licznie zgromadzeni parafianie przeszli w procesji, z pięknie przystrojoną kwiatami, figurą M.B. Fatimskiej, odmawiając różaniec i śpiewając pieśń fatimską. Procesje takie odbywają się każdego 13-tego dnia miesiąca i trwają od maja do października. Organizują je kolejno Róże Różańcowe naszej parafii, które dbają o wystrój figury M. B. Fatimskiej.
 • 8.05.2016r. – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
  W sobotę 7.05., 28 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty, a w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po raz pierwszy przyjęło Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Mszę św. o godz.11.00 celebrował ks. Jan. W koncelebrze uczestniczyli księża: ks. Ryszard Kulpa, ks. Janusz Jastrzębski i ks. Artur Stochła. Po popołudniowym nabożeństwie majowym, poświęcono dzieciom pamiątkowe obrazki i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Podczas białego tygodnia, który trwał do piątku, dzieci uczestniczyły we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Otrzymały również obrazki na 9 pierwszych piątków miesiąca, podczas których będą przystępowały do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, złożyły również ofiary na misje.
 • 3.05.2016r. – V Niedziela Wielkanocna – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI.
  Niedziela ta rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielny. Kazania głosił ks. Jacek Tomaszewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeszowie, były wikariusz naszej parafii. Ks. Jacek przygotował również muzyczno-patriotyczną oprawę liturgii podczas niektórych pieśni eucharystycznych. O godz. 16.30 odbył się Koncert patriotyczny – modlitwa za Ojczyznę ks. Jacka, a po nim o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 • 17.04.2016r. – IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza.
  Niedziela ta rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • 13.04.2016r. – Pogrzeb śp. ks. kanonika Krzysztofa Rutkowskiego
  W tym dniu odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. kanonika Krzysztofa Rutkowskiego, który przez 5 lat był rezydentem w naszej parafii, a potem często wspomagał duszpasterzy, najczęściej przez posługę w konfesjonale. Mszę św. żałobną, którą celebrował ks. bp Andrzej Siemieniewski wraz z ks. dziekanem Pawłem Cembrowiczem, przy udziale licznie zgromadzonych księży odprawiono w Katedrze Wrocławskiej. Śp. ks. Krzysztof został pochowany na cmentarzu przy ulicy Bardzkiej we Wrocławiu.Ks. abp Józef Kupny wysłał ks. Jana ze szczególną misją, która wiąże się z procesem beatyfikacyjnym ks. Aleksandra Zienkiewicza, poza granice państwa.
 • 10.04.2016r. – 966r – Chrzest Polski
  Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, kazania w naszej świątyni wygłosił ks. prof. Waldemar Graczyk – dyr Instytutu Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. po mszy św. południowej odbył się panel dyskusyjny na temat znaczenia Chrztu i chrześcijaństwa w naszej ojczyźnie. Poprowadziła go pani prof. Jolanta Marszalska Ukard.SW z Warszawy
 • 09.04.2016r. – Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży
  Tej uroczystości towarzyszyły dwa symbole: Krzyż i ikona, która jest kopią ikony Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Oba te symbole zostały poświęcone przez papieża Jana Pawła II. Krzyż o wysokości 4m został wykonany w 1983 r. z okazji rozpoczęcia Roku Świętego- Jubileuszu Odkupienia i odwiedził już wszystkie kontynenty. Ikona Matki Bożej pojawiła się po raz pierwszy na Ś.D.M. w Rzymie w 2000r.
  W oczekiwaniu na przybycie symboli, swój koncert dała orkiestra dęta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Henrykowa pod batutą mjr. Edwarda Tomków.
   

  O godz 14-tej, na placu przed kościołem nastąpiło powitanie symboli i uroczyste wejście do kościoła. adoracja Krzyża i Ikony trwała do godz. 16-tej. Odmówiono m.in. Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia bożego. Wierni mogli osobiście adorować i ucałować oba symbole.

     

  W czasie adoracji dotarła do nas smutna wiadomość, ze poprzedniego dnia zmarł ks. kanonik Krzysztof Rutkowski, który jako rezydent , przez 5 lat, posługiwał w naszej parafii.
  Zaraz po zakończeniu tej uroczystości odbyło się zebranie informacyjne dla rodzin, które będą gościć u siebie młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży.

 • 03.04.2016r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego
  W tym dniu p. Eliza Kaleta zachęcała parafian do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Wyjaśniała, że chodzi tu o 9-cio miesięczną modlitwę o uratowanie dziecka zagrożonego aborcją oraz modlitwę za rodziców, by przyjęli własne dziecko z miłością, otoczyli je opieką i wychowaniem. Uroczyste podjęcie duchowej adopcji ma się odbyć następnego dnia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  Podczas Mszy św. o godz. 12.30 nastąpiło powołanie Rady Parafialnej.
 • 28.03.2016r. – Poniedziałek wielkanocny
  Tradycyjnym już zwyczajem ofiary na tacę przeznaczone są na M.W.S.D. i Papieski Wydział Teologiczny.
 • 26.03.2016r. – Triduum Paschalne – Wielka Sobota
  Dzień ciszy – Chrystus spoczywa w grobie.
  W kościele kapłan co pół godziny święci pokarmy. Trwa adoracja przy Bożym grobie.
   

  Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest Wigilia Paschalna, która zwiastuje Zmartwychwstanie.
  W jej obrzędach wyróżniamy trzy części.
  Pierwsza to liturgia światła – kapłan zapala Paschał symbol Chrystusa zmartwychwstałego.
  Druga część to liturgia wody chrzcielnej, po której nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  W liturgię wielkosobotnią włączyła się schola parafialna, lektorzy i osoby śpiewające psalmy.
  Trzecia część to Msza św. rezurekcyjna, po której wierni z zapalonymi świecami i przy biciu dzwonów 3-krotnie w procesji okrążyli naszą świątynię.

   

  Na zakończenie uroczystości odśpiewano „Ciebie Boga wysławiamy”. Ks. Jan w serdecznych słowach podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowania Triduum Paschalnego, a w intencji ojczyzny zaśpiewano „Boże, coś Polskę”.

 • 25.03.2016r. – Triduum Paschalne – Wielki Piątek
  Dzień Krzyża, Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, dzień ścisłego postu, ciszy i zadumy. Jedyny dzień w kościele gdy nie jest odprawiana Msza św. Natomiast odprawiana jest niepowtarzalna liturgia wielkopiątkowa, którą sprawował ks. Marcin. Do czytania opisu Męki i Śmierci Chrystusa włączyło się bardzo wiele osób. Centralnym punktem wielkopiątkowej liturgii była adoracja i ucałowanie Krzyża, do którego wierni podchodzili indywidualnie
   

  Komunia wiernych zakończyła liturgię Wielkiego Piątku.
  W tym dniu o godz. 15-tej rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  adoracja przy Bożym Grobie trwała do godz. 24-ej. Wartę wystawili harcerze z ZHR.

 • 24.03.2016r. – Triduum Paschalne – Wielki Czwartek
  Liturgia Wielkiego Czwartku upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, na której Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. w tym dniu była sprawowana w intencji naszych kapłanów. Głównym celebransem był ks. Jan w asyście ks. Marcina, ks. Artura Szeli i ks. diakona Kamila.
  po uroczystej Eucharystii kapłani przyjęli podziękowania i życzenia od parafian, reprezentowanych przez Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, domowy kościół i ministrantów .
  Ks. Jan dziękując poprosił wszystkich wiernych o modlitwę i wsparcie w budowaniu wspólnoty parafialnej.
   
 • 20.03.2016r. – Niedziela Palmowa
  Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwały do Wielkiej Środy, poprowadzone przez ks. dra Krzysztofa Janiaka, który snując rozważania dawał liczne przykłady z codziennego życia wzięte, wskazywał nam jak żyć godnie.
  Dopisało zainteresowanie parafian, którzy również licznie przystąpili do Sakramentu Pokuty.
  W Wielką Środę Eucharystia była sprawowana w intencji śp. ks. Zygmunta Jaroszka, budowniczego naszej świątyni. Po jej zakończeniu, parafianie serdecznie podziękowali ks. Krzysztofowi za wskazanie drogi do radości życia.
  Ksiądz Jan żegnając rekolekcjonistę, wyraził nadzieję, że rekolekcje te wydadzą błogosławione owoce w naszych sercach i naszych rodzinach.
 • 18.03.2016r. – W piątek przed Niedzielą Palmową, przeszliśmy ulicami naszej parafii odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  O godzinie 19.00 na ul. Olsztyńskiej, gdzie wyznaczono pierwszą stację, zgromadziła się grupa parafian z naszymi duszpasterzami: ks. proboszczem Janem, wikariuszem ks. Marcinem i rozpoczęła się Droga Krzyżowa, która prowadziła ulicami osiedla Kowale-Ogródki. Zatrzymywaliśmy się przy kolejnych stacjach Męki Pańskiej wyznaczonych wśród domów tego osiedla i rozważaliśmy zdarzenia Wielkiego Piątku. Rozważania pasyjne przygotowali członkowie Akcji Katolickiej, a przy kolejnych stacjach odczytywali je członkowie parafialnych grup formacyjnych: Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Parafialnego Koła Caritas, Kościoła Domowego. Mieszkańcy osiedla, przez które prowadziła Droga Krzyżowa, włączali się w nabożeństwo. Niektórzy z nich przyozdobili swoje posesje.
  Drogę Krzyżową zakończyliśmy w naszym kościele parafialnym, przechodząc przez Bramę Miłosierdzia, co w Roku Miłosierdzia łączy się z możliwością uzyskania odpustu, gdyż świątynia nasza jest Świątynią Jubileuszową. Proboszcz, ks. Jan, przypomniał nam o tym, zachęcając do korzystania z tego niecodziennego dobra.
   
 • 16-18.03.2016r. – Rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum nr 39. W ostatnim dniu (piątek) uczniowie uczestniczyli w misterium Męki Pańskiej, które zostało przygotowane i przedstawione przez uczniów Katolickiego liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda bojanowskiego w Henrykowie.

   
   
   
 • 14.03.2016r. – Sakrament bierzmowania
  Przez niemalże dwa lata ok. 30-stu młodych ludzi w naszej parafii przygotowywało się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 14 marca 2016 r. do naszego kościoła z wizytacją przyjechał wrocławski biskup pomocniczy Andrzej Siemieniewski, który został powitany przez kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W czasie Mszy św., o godz. 17.00, sprawowanej przez księdza biskupa wraz z ks. Pawłem Cembrowiczem – dziekanem dekanatu Wrocław-Katedra oraz ks. Janem, udzielił on młodym chrześcijanom Sakramentu bierzmowania. Bardzo aktywnie w przebieg uroczystości zaangażowana była młodzież wraz ze swoimi rodzicami.
 • 13.03.2016r. – Po każdej Mszy św. członkowie Klubu Seniora zorganizowali świąteczny kiermasz na którym sprzedawano własnoręcznie wykonane palmy, pisanki i stroiki wielkanocne.
  W następną niedzielę (20.03)kiermasz powtórzono. Łącznie na obu kiermaszach zebrano pieniądze przeznaczone na festyn parafialny, który odbędzie się w czerwcu.

   
   
   
 • 12.03.2016r. – Wyjazd scholi dziecięcej do Trzebnicy
  Siostry boromeuszki oprowadziły nas po przepięknym klasztorze i serdecznie ugościły. Tam tez spotkał się z nami nasz ksiądz proboszcz Jan. Bardzo ciekawe okazały się także podziemia bazyliki, gdzie w formie zabawy brat Marcin oprowadzał i uczył dzieci, po co zdobimy nasze świątynie. Ale największe wrażenie wrażenie zrobiły na nas relikwie Świętego Krzyża, które spontanicznie adorowaliśmy śpiewem i ucałowaliśmy.
  Popołudniu bawiliśmy się w Trzebnickim Parku Wodnym, a po wspólnej pizzy wracaliśmy zgraną ekipą szynobusem do stęsknionych rodziców – na następny wyjazd chcemy pojechać całymi rodzinami!
 • 06.03.2016r. – IV Niedziela Wielkiego Postu – zwana Laudete
  Mszę św. o godz. 11-tej odprawiono również w intencji ks. Jana w 50-tą rocznicę Jego urodzin na której obecni byli członkowie rodziny. Mszę św. celebrował Jubilat w otoczeniu alumnów z MWSD i ks. diakona Kamila Sławińskiego. Na cześć Jubilata zaśpiewała kościelna schola dziecięca i zagrała orkiestra pod batutą mjr. Edwarda Tomków.
  W tym dniu dziękowaliśmy ks. diakonowi i alumnom za dotychczasowe zaangażowanie w naszej parafii, a oni już po raz ostatni w tym roku, o godz. 16-tej spotkali się z osobami należącymi do Towarzystwa Przyjaciół MWSD.
  Przeprowadzono również dwie zbiórki.
  Pierwsza, jako wsparcie finansowe na odbudowę klasztoru podominikańskiego w Nowogródku, który ma służyć Polakom pozostałym na Kresach i Białorusinom. O taką pomoc zwrócił się do ks. Jana ks. dr. Jerzy Żegaryn. W tym celu przyjechała do naszej parafii pani Jadwiga Sienkiewicz-Łysy z mickiewiczowskiego Nowogródka. Drugą zbiórkę przeprowadził reaktywowany zespół „Caritas” (7 osób), którego przewodniczącym został p. Mieczysław Nowik. Dotyczyła ona produktów żywnościowych, a parafianie przynosili je w specjalnych torbach „Caritasu” przeznaczonych na ten cel. Produkty te podarowane będą ubogim rodzinom w naszej parafii.
 • 5.03.2016r. – Wieczorną Eucharystię w intencji 50-tej rocznicy urodzin ks. Jana (naszego proboszcza) odprawił ks. Marcin. Modlono się, aby Bóg wspierał ks. Jana swoim błogosławieństwem, obdarzał zdrowiem i mocą, by mógł z radością wypełniać swoje kapłańskie powołanie i aby MB Miłosierdzia otaczała go swoją macierzyńską opieką.
  W czasie trwania Mszy św., wierni obecni w kościele usłyszeli dwie pieśni w wykonaniu członków rodziny państwa Pisarskich, a młodziutka Madzia (ich wnuczka) pięknie zagrała na skrzypcach utwór pt. „Obój Gabryela”.

   
   
   

  Po skończonej Mszy św. ks. Jan przyjmował kwiaty i życzenia od parafian. Otrzymał również, po raz drugi, modlitewny dar, „Apostolat-Margerytka”. grupa siedmiu osób złożyła wieczyste przyrzeczenie modlitwy, posługując się taką oto formułą: „Boże w Trójcy Jedyny i Maryjo, Królowo Pokoju, w ramach Apostolatu – Margerytka, przyrzekam wieczystą modlitwę za ks. prałata Jana Adamarczuka. Moje przyrzeczenie zanurzam w chwalebnym Krzyżu Chrystusa i Niepokalanym Sercu Maryi”.
  Ks. Jan otrzymał na pamiątkę obraz z wizerunkiem Maryi trzymającej w ręce kwiat margerytki, gdzie w centralnym miejscu widnieje imię kapłana, a na siedmiu płatkach są imiona osób, które będą się modlić w jego intencji, do końca swojego życia.
  Należy dodać, że pierwszą margerytkę, również od parafian, otrzymał ks. Jan 8 grudnia 2015r.
  Po Mszy św. Jubilat zaprosił parafian do sali kominkowej na urodzinowy tort.

 • 03,04,07.03.2016r. – Rekolekcje wielkopostne w Zespole Szkół nr 14 (liceum i gimnazjum nr 49). Temat spotkań: „Miłości pragnę…(Oz 6,6). Celem wykładów wielkopostnych było rozważanie Miłości miłosiernej w trzech aspektach:
  • miłość do Boga w sakramencie pojednania
  • miłość do drugiego człowieka
  • miłość do samego siebie poprzez poszukiwanie prawdziwego szczęścia

  Rekolekcje trwały trzy dni a spotkania odbywały się w salkach szkolnych i w salkach parafialnych naszego kościoła.
  rekolekcje zakończyła Msza św. w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Wojciech Zięba, a homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek.

 • 01.03.2016r. – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  Młodzież z Gimnazjum nr 39, którego patronem jest rotmistrz Witold Pilecki, przedstawiła w naszym kościele wystawę dotyczącą swojego patrona, przywracając w ten sposób, długo skrywaną prawdę o żołnierzach wyklętych.
 • 29.02.2016r. – Podczas wieczornej Mszy św. odbyła się uroczystość nałożenia Szkaplerza, członkom Róży Różańcowej pod wezwaniem M.B.Szkaplerznej.
  Ks. Marcin, który jest opiekunem Róż Różańcowych, na wstępie Mszy św. wyjaśnił, czym jest Szkaplerz i jakie obietnice M.B.Szkaplerznej łączą się z nim. Najważniejsza obietnicą i łaską związaną z noszeniem Szkaplerza jest zapewnienie, iż chroni on przed potępieniem wiecznym.
  Po kazaniu, Szkaplerze zostały poświęcone, a ks.Marcin nakładał je kolejno każdej osobie. Każda z nich otrzymała również pamiątkowy obrazek z nowenną do M. B. Szkaplerznej. Wszystkie osoby, które otrzymały Szkaplerz zostały przyjęte do rodziny karmelitańskiej.

   
     
 • 21.02.2016r. – Niedziela Przemienienia Pańskiego
  Na Mszach św. homilie głosił ks. dr Cezary Chwilczyński, dyrektor Katolickiego Radia Rodzina. Ks. Cezary mówił m.in. – Wielki Post to święty czas, czas przemiany naszych sumień i oczekiwanie na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.
  Również podczas nabożeństwa „Gorzkie Żale”, ks. Cezary wygłosił kazanie pasyjne, podczas którego padło przesłanie”Boga kochaj nade wszystko, a bliźniego mimo wszystko”.
 • 13.02.2016r. – Światowy Dzień Chorych
  W naszej wspólnocie parafialnej o godz. 11-tej została odprawiona uroczysta Msza św., którą celebrował ks. Jan. Modlono się w intencji chorych, ich opiekunów oraz lekarzy. Kapłani udzielili osobom chorym i w podeszłym wieku Sakramentu Namaszczenia. Eucharystię zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 • 10.02.2016r. – Środa Popielcowa
  „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – wymawiając te słowa, kapłani posypali głowy wiernych popiołem. Środa Popielcowa wprowadza nas w czas Wielkiego Postu, w czas przygotowania się do świąt Męki Pańskiej, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 • 8, 9.02.2016r. – W tych dwóch dniach w naszej parafii trwała 40-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, przed rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem. Adoracja została zakończona kolejną modlitwą uwielbienia, poprowadzoną przez członków Domowego Kościoła.
 • 7.02.2016r. – Podsumowanie tegorocznej wizyty duszpasterskiej
  W dniach od 28 XII 2015r. do 30 I 2016r., rodziny naszej parafii odwiedzali ks. Jan i ks. Marcin, niosąc im modlitwę i Boże błogosławieństwo. Podsumowując wizytę duszpasterską ks. Jan stwierdził, że pójście na kolędę jest odpowiedzią na Boże zawołanie, „Panie poślij mnie”.
  Wiele rodzin przyjmowało kapłanów z radością, dzieląc się z nimi zarówno swoimi radościami, sukcesami, ale także smutkiem i niepowodzeniami. Wiele pytań w szczerych rozmowach zostało skierowanych do duszpasterzy. Przyjmowały kapłana również te rodziny, które w formie deklaracji określają się jako wierzace, ale niepraktykujące, inni twierdzili, że uczęszczają do innych kościołów. Ze smutkiem należy stwierdzić, że były również takie rodziny u których drzwi przed kapłanem były zamknięte.Odnotowano także, że część młodzieży nie uczestniczy w katechezach.
  Powstaje więc pytanie, co należy uczynić, by włączyć te rodziny w życie kościoła. Jest to nie tylko zadanie  i odpowiedzialność dla kapłanów, ale również dla całej wspólnoty parafialnej. Ks. jan powiedział, że właśnie do tej grupy parafian należy skierować zawołanie Jana Pawła II „Wypłyń na głębię” i uwierz w Boga. Niech ta myśl będzie również podsumowaniem wizyty duszpasterskiej.
  W czasie południowej Mszy św., którą odprawiał ks. Jan w asyście diakona Kamila Sławińskiego i alumnów z M.W.S.D. we Wrocławiu, podziękowano diakonowi Kamilowi za jego modlitwę, głoszone Słowo Boże i pomoc podczas praktyki, którą odbywał w naszej parafii. W podzięce p. Elżbieta i p. Piotr wręczyli mu różę, życząc błogosławieństwa Bożego i darów Ducha Świętego na jego dalsza drogę, którą niebawem rozpocznie już jako kapłan.
  Diakon Kamil Sławiński poprowadził pierwsze zebranie informacyjne dotyczące działalności Towarzystwa Przyjaciół  M.W.S.D. W zebraniu udział wzięły osoby, które modlą się w intencji alumnów, aby jak najlepiej przygotowali się do posługi kapłańskiej.
 • 4.02.2016r. – Po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka i Krąg Biblijny zaprosili parafian do salki kominkowej na tzw. „tłusty czwartek”. Wspólnie z ks. Janem i diakonem Kamilem, przy degustacji pączków i faworków rozmawiano o wielu sprawach i planach dotyczących parafii.
 • 2.02.2016r. – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej
  Wierni obecni na Eucharystii trzymając zapalone świeceśpiewali antyfonę „Światło na oświecenie pogan i chwałę ludu twego Izraela”. Kapłan poświęcił świece. Po raz ostatni śpiewano kolędy, bo okres kolędowy tylko w polskiej tradycji jest przedłużony do drugiego lutego.
 • 31.01.2016r. – Podczas tej niedzieli homilie głosił ks. Andrzej Olejnik – ojciec duchowny Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, rozważając czym jest prawda i jak ogromne znaczenie ma w życiu człowieka.
  Po wszystkich mszach św. przeprowadzono zbiórkę pieniężną na zakony klauzurowe.
  Po południowej Mszy św., swój występ zaprezentował znany i chętnie witany w naszej parafiizespół „Gieni Dudki”, który powstał w 2010r. w Nadolicach Wielkich. Jego nazwa nawiązuje do miejsca, gdzie zrodziła się myśl założenia zespołu, czyli w domu p. Genowefy Golinowskiej.
  Zespół w radosnym nastroju zaśpiewał wiele znanych i mniej znanych kolęd. Kilka z nich zaśpiewała p. Ewa Murawska-Kalinin. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami. Szczególnym uznaniem cieszyła się papieska pastorałka, „Oj maluśki, maluśki” oraz wzruszająca kolęda, która powstała w okresie stanu wojennego. po zakończonym występie ks. jan zaprosił wykonawców na kawę i pączki do sali kominkowej.
 • 24.01.2016r. – Na zaproszenie ks. Jana, przybył do naszej parafii ks. prof. Andrzej Tomko, który na wszystkich Mszach św. głosił homilie. Myślą przewodnią Słowa Bożego, była miłość Boga do człowieka, jak również umiejętność wzajemnego przebaczania i darowania win.
 • 18-25.01.2016r. – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
  Tydzień ten w obecnym roku był obchodzony pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.
 • 17.01.2016r. – Po wieczornej Mszy św. odbył się koncert kolęd i pastorałek, wykonany przez ks. Jacka Tomaszewskiego, który był wikariuszem w naszej parafii, a obecnie jest proboszczem w miejscowości Czeszów. Przybył on do naszej parafii na zaproszenie ks. Jana.
  Ks. Jacek zebrał gromkie brawa, frekwencja dopisała. Po koncercie można było kupić płytę z nagraniami kolęd w Jego wykonaniu.

   
   
   
 • 10.01.2016r. – Niedziela Chrztu Pańskiego
  Do naszej parafii przybył, wraz z alumnami z Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu,  ks.dr Arkadiusz Kruk. Jest on ojcem duchownym seminarium w Henrykowie. Głosił on w tym dniu, na wszystkich Mszach św. , kazania.
  Alumni zaś opowiadając o swoich studiach, zaprosili młodzież męską z gimnazjów i liceów na rekolekcje powołaniowe i dni skupienia do Wrocławia i Henrykowa.
 • 6.01.2016r. – Święto Objawienia – Trzech Króli.
  6 stycznia br. 15 minut przed każdą Mszą św. ks. Jan z parafianami śpiewał kolędy. Wieczorną Eucharystię celebrował i homilię wygłosił ks. prałat Marian Biskup – dyr. Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. W homilii mówiąc o orszaku Trzech Króli, który od kilku lat przemierza ulice naszego miasta, wyraził zadowolenie, że frekwencja uczestników orszaku z roku na rok rośnie. Fenomenem jest również to, że coraz częściej uczestniczą w nim małżeństwa z małymi dziećmi. Ks. prałat zakończył homilię piękną myślą: „Niech klęknie rozum i wiara w tajemnicy, która objawiła się jako dziecię Jezus”.
       

  Święto Objawienia Pańskiego zakończono spotkaniem opłatkowym w którym uczestniczył ks. prałat Marian Biskup, nasi duszpasterze, wraz ze wspólnotami działającymi w naszej parafii: Żywym Różańcem, Akcją Katolicką, Domowym Kościołem i Kręgiem Biblijnym. Radosne kolędowanie przy degustacji smakowitych ciast i ciasteczek i przy akompaniamencie dwóch gitar trwało do godz. 21-ej

 • 5.01.2016r. – całodzienna wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Najświętszy Sakrament adorowały kolejno Róże Żywego Różańca i osoby indywidualne.
  Adorację zakończyła, już druga w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, modlitwa uwielbienia. Tak jak poprzednio poprowadziła ją Wspólnota Domowego Kościoła.
 • 1.01.2016r. -Nowy Rok obchodzony jest jako Święto Bożej Rodzicielki i przeżywany jest w świetle tajemnicy Bożego Narodzenia. Dzień ten skłania do spojrzenia w przyszłość, budzi nadzieję, ale i niepokój co nam i światu przyniesie.
  Ten rok ma jednak dwa bezsprzeczne atuty:
  Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży.

ROK 2015

 • 31.12.2015r. – Mszę św. na zakończenie 2015r. odprawił ks. Jan. W homilii podsumował rok 2015 od chwili rozpoczęcia swojego urzędu w naszej parafii, podkreślając, że swoje przyjście traktuje jako służbę, do której powołał go Bóg.
  Oto kilka liczb dotyczacych naszej wspólnoty parafialnej.
  Parafia liczy 6 148 osób, w niedzielnych Eucharystiach uczestniczy jednak niecałe 1 000 osób. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzono 57 osób, w tym 17 osób odeszo bez przyjęcia sakramentów świętych.
  Związek małżeński zawarło 18 par, nie wszystkie jednak mieszkają w naszej parafii.
  Sakrament Bierzmowania przyjęło 36 osób.
  Kończąc homilię ks. Jan poprosił o modlitwę w intencji duszpasterzy i za dzieła, które mają być podjęte w nadchodzącym roku.
 • 26.12.2015r. – zbiórka pieniężna na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny.
 • 25.12.2015r.Święto Bożego Narodzenia.
  W kościele obok szopki betlejemskiej stanęły, „by czuwać” nad dzieciątkiem, dwa piękne świerki.
  Na dwóch pasterkach o godz.21.00 i 23.00, kościół wypełnili parafianie, by przeżywać Tajemnicę Narodzenia Chrystusa. Homilie głosił ks. Jan. Po skończonej Eucharystii, nasi duszpasterze dzielili się z parafianami opłatkiem, składając sobie życzenia.

       
 • 17.12.2015r. – Na zaproszenie naszego proboszcza, ks. Jana, przybył do naszej parafii ks. prof. Waldemar Graczyk – dyr. Instytutu Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. Poprowadził on w dniach 17-20 grudnia rekolekcje adwentowe, przygotowujące parafian do Świąt Bożego Narodzenia. W czasie rekolekcji ks. Waldemar pytał m.in.: „Czy ogarniacie rozumem tę wielką prawdę, że w stajence betlejemskiej narodził się Bóg?”.
 • 16.12.2015r. – Pierwsza w Świętym Roku Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. Poprowadził ją p. Jacek Gładki wraz z członkami Wspólnoty Domowego Kościoła. Modlitwy były przeplatane śpiewaniem psalmów i pieśni przy wtórze gitary. W modlitwie uczestniczył ks. Jan i dk. Kamil.
 • 15.12.2015r. – Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora, który działa przy naszej parafii.

       

  Ksiądz Jan Adamarczuk, diakon Kamil i uczestnicy spotkania, dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia. Na stole pojawiły się potrawy wigilijne, m.in. barszcz z pasztecikami, kapusta z grzybami, sałatki śledziowe, a na deser kutia i makiełki. Chociaż nie był to jeszcze czas kolędowy, symbolicznie odśpiewano kilka kolęd.

 • 13.12.2015r. – Inauguracja Świętego Roku Jubileuszowego w naszej świątyni.
  Przed każdą Mszą św. wierni zgromadzeni przed świątynią, zachęceni przez kapłana słowami św.Pawła: „Idźmy z radością na spotkanie Pana”, przeszli uroczyście, czyniąc znak krzyża, przez udekorowaną Bramę Jubileuszową naszego kościoła.

  Następnie kapłan ubrany w różowy ornat – kolor radości używany w niedzielę Gaudete – uroczyście odprawił Eucharystię.

                    
     

  Podczas trwania Roku Świętego raz w miesiącu będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, wraz z modlitwą uwielbienia.
  Również w tym dniu, szkolne koło „Caritas” zGimnazjum nr.39 zorganizowało kiermasz i zbiórkę pieniężną, której dochód przeznaczono dla chorego na nowotwór 17-letniego Remigiusza.

 • 8.12.2015r. – W uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P.,50 lat po zakończeniu Soboru Watykańskiego II, papież Franciszek otwierając Święte Drzwi, symbolicznie wkroczył w Święty Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Będzie on trwał do 20 listopada 2016r.
  Również 8 grudnia nasz metropolita, ks. abp. Józef Kupny w Katedrze Wrocławskiej o godz. 15-tej ( o tej godzinie w czasie procesji do Katedry odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego) zainagurował Rok Święty – szczególny rok łaski – rok odbudowy duchowej.
  Nasz kościół, decyzją naszego metropolity, znalazł się w grupie 30 kościołów archidiecezji, ogłoszonych Świątyniami Jubileuszowymi. Oznacza to, że osoby nawiedzające kościół będą miały przywilej otrzymywania specjalnych odpustów, które były dostępne jedynie dla pielgrzymów w Watykanie. Z tych odpustów będą mogli skorzystać wszyscy wierzący.
 • 6.12.2015r. – W dzień św. Mikołaja, po Mszy św. o godz.13.30, w kościele zebrały się dzieci naszej parafii.Do nich to przybył św. Mikołaj wraz z Aniołem, którzy ku ich radości obdarowali je prezentami (ok. 70 szt.)ufundowanymi przez Akcję Katolicką.