Chrześcijański sens śmierci ukazuje się w świetle Misterium Paschalnego Śmierci
i Zmartwychwstania Chrystusa, w którym złożyliśmy naszą jedyną nadzieję. Chrześcijanin, który umiera w Chrystusie Jezusie, „opuszcza to ciało i staje w obliczu Pana
Katechizm Kościoła Katolickiego, nr1681

• Po ustaleniu daty i godziny pogrzebu Parafianina z zarządcą cmentarza najbliżsi zmarłego zgłaszają się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
• Wymagany jest akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego i zaświadczenie o przyjętych Sakramentach Świętych.
• Najbliżsi, krewni i znajomi zmarłej osoby zachęcani są, aby przeżycie pogrzebu poprzedziła spowiedź święta i przyjęcie Komunii świętej podczas Mszy świętej pogrzebowej. Do spowiedzi można przystąpić podczas wieczornej Mszy świętej poprzedzającej pogrzeb.
• Pogrzeb prowadzi kapłan z parafii jeśli cmentarz znajduje się na terenie Wrocławia.
• Z racji pogrzebu jest zwyczaj odprawienia Mszy świętej za zmarłą osobę miesiąc po pogrzebie. Ofiary złożone podczas Mszy świętej pogrzebowej są przeznaczone na ten cel. Można też zamówić za zmarłego Msze święte gregoriańskie.
• Przy okazji pogrzebu składamy ofiarę na Mszę Św. i potrzeby parafii.