Pomagajmy razem!

Parafialny Zespół Caritas to wspólnota kilkunastu osób, które troszczą się o potrzebujących pomocy duchowej i materialnej w naszej parafii. Zespół spotyka się, aby wspólnie dzielić się swoimi uwagami planując posługę charytatywną w tym rejonie, gdzie mieszka. To z inicjatywy tych osób organizowane są takie akcje, jak:

  • z okazji Świąt Bożego Narodzenia akcja „choinka” (paczki żywnościowe),
  • sprzedaż świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na kolonie letnie i zimowe,
  • akcja z okazji Wielkanocy ‒ „Torby Miłosierdzia” (paczki żywnościowe w parafii),
  • w ramach Tygodnia Miłosierdzia organizacja Dnia Chorego,
  • pomoc dzieciom na Białorusi, z okazji roku szkolnego zakup przyborów i zeszytów do szkoły,
  • kromka chleba dla sąsiada (zbiórka żywności w sklepach wielkopowierzchniowych i organizacja paczek).

Zespołowi może pomagać każdy, komu leży na sercu pomoc osobom samotnym, chorym i ubogim.

W IV czwartki miesiąca Parafialny Zespół Caritas pełni dyżury w godzinach 17:00-18:00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Będzie można porozmawiać z przedstawicielem Caritas o pomocy osobom potrzebującym wsparcia z naszej parafii. 


PRZEKAŻ 1% KRS 0000219742

Aby przekazać 1% podatku, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) wpisać w odpowiednich pozycjach
numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) Caritas Archidiecezji Wrocławskiej: 0000219742 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku.
Więcej na stronie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej


JUBILEUSZOWE PIELGRZYMOWANIE

Wszystkich wolontariuszy Parafialnych Zespołów zapraszamy do pielgrzymowania do grobu naszej świętej patronki Jadwigi Śląskiej. Będzie to nasze stawanie przed Panem w postawie uwielbienia za 30 lat wspólnego działania na rzecz drugiego człowieka wzorem Świętej Jadwigi. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 20 października w Trzebnicy. Spotkanie rozpoczniemy o 9-tej, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w…

Posted in Parafialny Zespół CARITAS | Możliwość komentowania JUBILEUSZOWE PIELGRZYMOWANIE została wyłączona

Wczasy dla Seniorów 2019r.

LETNIA AKTYWIZACJA SENIORÓW W ROKU 2019 W stolicy letniego wypoczynku nad Bałtykiem ośrodek Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje letni wypoczynek dla seniorów w Łebie. Do przyjęcia wczasowiczów przygotowane zostały dwa budynki na 34 turnusy. Na miejscu czekają rowery oraz kijki nordic walking. Każdy turnus to 9 noclegów z pełnym wyżywieniem. Dostępnych jest 16 turnusów na które…

Posted in Parafialny Zespół CARITAS | Możliwość komentowania Wczasy dla Seniorów 2019r. została wyłączona