Akcja Katolicka we współczesnym Kościele jest ważnym elementem nowej ewangelizacji. Katolicy świeccy zrzeszeni i uformowani w Akcji Katolickiej mogą kształtować od wewnątrz struktury życia społecznego. Mogą wykorzystywać zasady katolickiej nauki społecznej w obszarach kultury, oświaty, życia zawodowego, polityki, działalności społecznej i samorządowej.

Oddział Akcji Katolickiej utworzono w naszej parafii decyzją arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego w dniu 4 sierpnia 2012, na wniosek ówczesnego proboszcza, księdza Czesława Przerady.

Więcej informacji (rys historyczny i opis oddziału parafialnego) znajduje się we wpisie: Od medytacji i modlitwy do katolickiego działania

Akcja Katolicka

„Od medytacji i modlitwy do katolickiego działania”

Posted in Akcja Katolicka | Możliwość komentowania Akcja Katolicka została wyłączona