Na 100-lecie objawień w Fatimie wyjechała z naszej parafii grupa pielgrzymów dołączając się do pielgrzymów z Legnicy, z parafii p.w. św. Jacka, gdzie ma miejsce Cud Eucharystyczny.
Wyjazd był z Warszawy do Madrytu. Na Okęciu sprawowana była Eucharystia w intencji pielgrzymów i o dary z pielgrzymowania. Po przelocie do Madrytu zwiedzanie aż do późnych godzin.Pożegnanie z Madrytem to Los Angeles i Sanktuarium Serca Pana Jezusa.
Następny etap do dojazd do Salamanki. Po drodze Segovia, zwiedzanie miasta będącego stolicą prowincji rzymskiej, akwedukt, gotyckie kościoły, miasto w którym doszło do zjednoczenia księstw i powstania królestwa Hiszpanii. Stąd droga wiodła do Avila – miejsca życia i działalności św. Teresy Wielkiej i św. Jana od Krzyża. Msza św. odprawiana w kościele, który stoi w miejscu urodzenia św. Teresy. Zwiedzanie miasta i wyjazd do Salamanki, która jest jednym z czterech miast uniwersyteckich Hiszpanii. Miasto od XV wieku będące kuźnią umysłów ówczesnej Europy. Urokliwe miasto, typowo uniwersyteckie. Po noclegu jazda do Fatimy, która jest celem naszej pielgrzymki. To tu Matka Boża objawiła się trojgu dzieciom, pastuszkom. Nawiedzenie miejsc w których się urodzili, gdzie miały miejsce objawienia, spotkanie z osobą, która była koleżanką siostry Łucji, Droga Krzyżowa na okolicznych wzgórzach, a przede wszystkim cudowna Pani Fatimska, możliwość modlitwy , codziennie wieczorem różaniec i procesja światła. w niedzielę o godzinie 11-ej uroczysta Msza św. na placu z obecnością, przy ołtarzu w postaci figurki, M.B. Fatimskiej. Wieczorem w  bazylice M.B. Różańcowej, po Mszy św., ksiądz Jan poświęcił figurkę M.B. Fatimskiej, która ma peregrynować po naszej parafii. W trakcie pielgrzymki w czasie modlitw polecaliśmy Panu Bogu przez Jego Matkę nasze sprawy oraz tych, którzy tego potrzebują, a prosili nas o to.
16 IX mogliśmy pojechać do Bathali, gdzie zobaczyliśmy bazylikę M.B. Zwycięskiej w której znajduje się grób nieznanego żołnierza i jest to wotum wdzięczności narodu portugalskiego za zwycięstwo nad Hiszpanami. Stąd droga nad Atlantyk do najstarszego sanktuarium maryjnego, znajdującego się na 400 metrowym klifie, w Nazare. Niedaleko stąd do Lizbony w której można było zobaczyć opactwo św. Hieronima, katedrę i kościół św. Antoniego Lizbońskiego, lub bardziej  nam znanego, Padewskiego. Przejście przez „starówkę” (trudno odróżnić stare od nowego) i powrót do Fatimy. W ostatnim dniu , w drodze do Madrytu minęliśmy przepiękne Toledo, ale wcześniej byliśmy w Santarem – małej mieścinie – miejscu Cudu Eucharystycznego z 1247 roku.
Pielgrzymi wrócili pełni wrażeń, „naładowani” duchowo. Bóg zapłać za wszystko dobro.
Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.