O godzinie 6-tej rano spod parafii wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. Parafianie jechali modlić się w intencji całej wspólnoty parafialnej , a także we własnych intencjach.
Po przyjeździe na miejsce udali się do kaplicy jasnogórskiej, aby pokłonić się Matce Bożej i Jej Synowi. Następnie mogli zwiedzić sanktuarium, a w Sali Rycerskiej spotkali się z paulinem o. Piotrem, który opowiedział o historii klasztoru i cudownego obrazu.
Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył ks. Jan. W swojej homilii nawiązał również do naszej parafii, a mianowicie do prośby o wspólnotę parafialną, jej jedność i pomoc w rozbudowie naszej świątyni.
Po Eucharystii była Droga Krzyżowa odprawiona w Kaplicy Różańcowej, po której każdy z pielgrzymów mógł indywidualnie pożegnać się z Jasnogórską Matką i Jej Synem. Cały czas towarzyszył wyjazdowi deszczyk, ale pielgrzymie serca były radosne co wyraziło się w czasie powrotu, gdzie w autokarze towarzysząca schola z parafii Bożego Ciała pomagała prowadzić śpiew. Śpiewano pieśni religijne i patriotyczne. Po powrocie do parafii ks. Jan poświęcił wszystkie przedmioty kultu, które zostały przywiezione przez pielgrzymów.
W tym dniu w naszym kościele na Mszach św. kazania głosił o. karmelita z kościoła p.w. św. Józefa, zachęcając wiernych do przyjęcia szkaplerza.
Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.