W Wielki Tydzień wkroczyliśmy przeżywając w dniach od 22 do 25 marca rekolekcje wielkopostne. W naszej parafii głosił je ks. dr Janusz Ospa z Kościoła pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie. Moment rekolekcji zawsze jest wyjątkowy i niezbędny, aby pełniej przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Jeśli otworzymy się na te nauki, pozwolą one nam przyjrzeć się samym sobą. Jak postępujemy, jak traktujemy innych? Co powinniśmy zmienić w naszym życiu, by stać się lepszymi i być bliżej Pana Boga? Ksiądz rekolekcjonista miał słowo dla wszystkich: dorosłych, młodzieży i dzieci. Treści było wiele. Jedną z najistotniejszych była myśl o Bożym Miłosierdziu, że Bóg kocha każdego człowieka, słabego, grzesznego, z wadami, każdego posyła i błogosławi mu w działaniu.