Od czwartku 13 grudnia do niedzieli 16 grudnia uczestniczyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej w Rekolekcjach Adwentowych. Nauki głosił ks. prof. dr hab. Piotr Mrzygłód. Ksiądz rekolekcjonista zachęcał nas do zadania sobie między innymi pytania kim dla mnie jest Chrystus?
W sobotę przeżywaliśmy dzień spowiedzi świętej. Wierni mogli skorzystać z sakramentu pokuty zarówno rano, po południu i wieczorem.
W niedzielę Gaudete czyli „niedzielę radości” kończyliśmy nasze duchowe przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Ks. Profesor mobilizował nas do właściwego przeżywania tego wyjątkowego czasu i przypominał, że nie najważniejsza jest choinka, prezenty czy dwanaście potraw na stole, ale właśnie Boże Narodzenie!
Po Mszach św. przed kościołem ministranci rozprowadzali sianko na stół wigilijny a harcerki własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne.