1.Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dzisiaj tak jak w każdą niedzielę o godz. 12.30.

2.Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały tydzień, za wyjątkiem niedzieli od godz. 20.00 do 21.00 z transmisją internetową: www.parafiamm.wroclaw.pl. O godz. 20.30 w łączności z Pasterzami i Wiernymi Kościoła Katolickiego w Polsce Różaniec święty, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski. O spowiedź świętą można poprosić kapłana po Mszy św. lub umówić się na nią telefonicznie.

3.W związku ze zmianami prawa sanitarno-epidemiologicznego w świątyni może przebywać na Eucharystii i nabożeństwach 1 wierny na 15 m2. W naszym kościele jest to 27 osób. W najbliższym czasie intencje Mszy św. prosimy zamawiać telefonicznie. Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszej świątyni zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

4.W kalendarzu liturgicznym  obchodzimy w tym tygodniu:
w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy 
w sobotę 2 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona w tym roku z 3 maja na prośbę KEP ze względu na IV Niedzielę Wielkanocną. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, dodatkowa o godz. 12.00 i o godz. 18.00. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji naszego ks. Proboszcza Jana o zdrowie dla niego i powrót do pełni sił. 

5. Całodzienna indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższą środę. Rozpocznie się po porannej Mszy św. o godz. 8.00, a zakończy o godz. 21.00 z przerwą na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy chcieli ofiarować ją jako dziękczynienie Bogu za szczęśliwą operację ks. Jana, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski dla niego oraz o ustanie epidemii i o deszcz. Osoby, które chciałyby się włączyć jako odpowiedzialni czuwający w określonych godzinach będą mogły wpisać się na listę przy wyjściu z kościoła u przedstawicieli parafii.

6. Nabożeństwa majowe od najbliższego piątku codziennie po wieczornej Mszy św.

7. Pierwszy piątek miesiąca będziemy przeżywali jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Na ten dzień ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Do posługi sakramentalnej starszym i chorym w ich domach kapłani powrócą po odwołaniu stanu epidemii. W nagłych sytuacjach można wezwać kapłana telefonicznie. 

8. W pierwszą sobotę miesiąca przypominamy o praktyce odprawiania 5 pierwszych sobót miesiąca. Rozważanie fatimskie oraz Różaniec wynagradzający Matce Bożej odbędą się w ramach wieczornej adoracji, która będzie transmitowana. Nie będzie zmiany tajemnic różańca.

9. Ofiary na cele parafii można składać do skarbony lub na konto parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę 3 maja pierwszą miesiąca po każdej Mszy św. nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem i Litanią Loretańską z modlitwą za naszą Ojczyznę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy między innymi: o Patronce Europy św. Katarzynie Sieneńskiej, która w czasach kryzysu, klęsk i zarazy pokazała, że kto wiernie słucha Boga, zadziwi świat oraz o odkrywaniu piękna Bożego Słowa.

12. W Niedzielę Biblijną życzymy wszystkim parafianom obecnym w świątyni i przed ekranami komputerów umiłowania, odkrywania Bożego Słowa i życia tym Słowem każdego dnia. Dziękujemy za wszystkie modlitwy zanoszone w intencji ks. Jana i prosimy o dalszą modlitwę za niego.