1.Przeżywamy 27 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W dniu dzisiejszym szczególną cześć oddajemy NMP Różańcowej. W naszej parafii jest to niedziela adoracyjna, dlatego po każdej Mszy św. zapraszamy na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem.

2.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w poniedziałek Świętej Faustyny Kowalskiej. Będziemy modlić się w obecności relikwii  Apostołki Bożego Miłosierdzia.

3.Spowiedź święta w niedziele 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Osoby, które pragną przystąpić do spowiedzi św. prosimy, aby przychodziły wcześniej i po sakramencie pokuty mogły uczestniczyć w pełni w niedzielnej Eucharystii. W tygodniu spowiedź św. 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią w konfesjonale dyżurnym.

4.Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy do św. Jadwigi zaplanowana jest na 17 października. W tym roku zapisy do konkretnych grup odbywają się internetową. Ze względu na epidemię w tym roku wyjątkowo nie będziemy wychodzić sprzed naszego kościoła.  

5.Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30.

6.W czwartek, 8 października przypada 455 rocznica powstania Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Zachęcamy do modlitwy za przełożonych i alumnów naszego Seminarium oraz o nowe powołania do kapłaństwa.

7.Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogą wziąć w przyszłą niedzielę od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. Obecnie prowadzimy prace związane z ocieplaniem styropianem dobudowywanej części kościoła; zakupione zostały kafle, które są kładzione na posadzce. W najbliższym dniach dokończone zostanie przerabianie kotłowni z ostatecznym dołączeniem rozbudowywanej części świątyni oraz planujemy wykonanie docelowego dachu. Chcemy zakończyć te prace przed zimą. Ich tempo będzie zależało w dużej części od możliwości finansowych. Za każde wsparcie i modlitwę w tej intencji składamy serdeczne Bóg zapłać! 

8.W następną niedzielę 11 października będziemy obchodzić XX Dzień Papieski w Polsce, połączony ze zbiórką na stypendia dla zdolnej młodzieży organizowaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

9.Na koncert pt: “Zawierzona Przyjaźń – TOTUS TUUS” poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II zapraszamy również w następną niedzielę do naszego kościoła na godz. 19.00 Koncert przygotowany jest wspólnie przez zespół Akcji Katolickiej, Chór parafialny i osoby muzykujące z naszej parafii. Przy okazji koncertu zapraszamy do wspólnego śpiewania. 

10.Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy artykuł w którym matka Carla Acutisa opowiada o swoim świętym synu, geniuszu internetowym, który zmarł w wieku 15 lat. W NIEDZIELI przeczytamy o niezłomnych chrześcijanach na wschodzie, którzy za chodzenie na Mszę św. są prześladowani, a ich świątynie palone.

11.Na dzisiejszą niedzielę różańcową i cały październik życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej zapraszając wszystkich parafian i gości na codzienną modlitwę różańcową.