1. Przeżywamy 28 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Na zakończenie każdej Mszy św. modlimy się suplikacjami prosząc o ustanie epidemii i za wszystkich chorych.

2.Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski w Polsce, połączony ze zbiórką na stypendia
dla zdolnej młodzieży organizowaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po mszach św. będzie można wesprzeć to dzieło wrzucając ofiary do specjalnie przygotowanej skarbony.

3.Na koncert pt: “Zawierzona Przyjaźń – TOTUS TUUS” poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II zapraszamy również dzisiaj do naszego kościoła na godz. 19.00 Koncert przygotowany jest wspólnie przez zespół Akcji Katolickiej, Chór parafialny i osoby muzykujące z naszej parafii. Dzisiejsza Msza św. o godz. 18.00 i koncert będą TRANSMITOWANE NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. 

4.Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogą wziąć po każdej Mszy św. ze stolika umieszczonego przy wejściu do kościoła. Wszelkie ofiary składane w przyszłym tygodniu są przeznaczone na rozbudowę kościoła. Jak widać prowadzimy obecnie prace związane z ocieplaniem styropianem dobudowywanej części kościoła; zakupione zostały kafle, które są kładzione na posadzce. W ostatnich dniach zostało zakończone przerabianie kotłowni z ostatecznym dołączeniem rozbudowywanej części świątyni oraz planujemy wykonanie docelowego dachu. Chcemy zakończyć te prace przed zimą. Ich tempo będzie zależało w tym trudnym czasie w dużej części od możliwości finansowych. Za każde wsparcie i modlitwę w tej intencji składamy serdeczne Bóg zapłać!

5.Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie. Są już przygotowane kartki wypominkowe, które można pobrać ze stolika w kopertach razem z planem modlitwy za zmarłych w naszej parafii. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej znajduje się w gablocie przed kościołem na STRONIE INTERNETOWEJ parafii i facebook’u.

6.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
– czwartek Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– piątek Uroczystość Św. Jadwigi, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. 

7.Na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej do naszej świątyni.

8.Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30.

9.Spowiedź święta w niedziele 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Osoby, które pragną przystąpić do spowiedzi św. prosimy, aby przychodziły wcześniej i po sakramencie pokuty mogły uczestniczyć w pełni w niedzielnej Eucharystii. W tygodniu spowiedź św. 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią w konfesjonale dyżurnym.

10.Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: do GOŚCIA NIEDZIELNEGO dołączona jest bezpłatna płyta DVD z filmem Ziemia Maryi; NIEDZIELA dołącza obrazek z modlitwą do bł. Carlo Acutisa, nastolatka, który ciągle zadziwia świat. Zachęcamy do zabrania do naszych domów NOWEGO ŻYCIA, którego tematem numeru jest Różaniec.

11.Na dzisiejszą Niedzielę Papieską życzymy błogosławieństwa Bożego i odkrywania nauczania Św. Jana Pawła II.