1.Przeżywamy 29 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU, która w Kościele Katolickim jest Niedzielą Misyjną. Ofiary w przyszła niedzielę będą przeznaczone na misje. Na zakończenie każdej Mszy św. modlimy się suplikacjami prosząc o ustanie epidemii i za wszystkich chorych.

2.Od dzisiaj wznawiamy TRANSMISJĘ INTERNETOWĄ Mszy św. o godz. 12.30 w niedzielę i uroczystości na naszej stronie parafialnej dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w świątyni.

3.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele.

4.Intencje Mszalne na rok 2021 można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych.

5.Ofiara składana w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczona jest na rozbudowę naszej świątyni. Prowadzimy obecnie prace związane z ocieplaniem styropianem dobudowywanej części kościoła; położone zostały na posadzce kafle; zakończyliśmy przerabianie kotłowni z dołączeniem rozbudowywanej części do pieca; rozpoczęliśmy wykonanie docelowego dachu, który zostanie docieplony styropianem. Planujemy zakończyć te prace przed zimą. Za każde wsparcie i modlitwę w tym trudnym czasie składamy serdeczne Bóg zapłać! Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszej świątyni odprawiona zostanie w najbliższy wtorek o godz. 18.00.

6.Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie. Są już przygotowane kartki wypominkowe, które można pobrać ze stolika w kopertach razem z planem modlitwy za zmarłych w naszej parafii. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej, na którą zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.00. Szczegółowy plan ulic znajduje się w gablocie przed kościołem, na STRONIE INTERNETOWEJ parafii i facebook’u.

7.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
– poniedziałek Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
– wtorek Świętego Jana Kantego, prezbitera
– czwartek Świętego Jana Pawła II, papieża 

8.Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30.

9.Spowiedź święta w niedziele 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. W tygodniu spowiedź św. 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią w konfesjonale dyżurnym.

10.W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk i ograniczeniach związanych ze strefą żółtą.

11.W ramach dnia XX Dnia Papieskiego w Polsce w naszej parafii zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1521,05 zł i przekazaliśmy na konto Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

12.Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o budowaniu wspólnoty parafialnej jako wielkim wyzwaniu duszpasterskim, NIEDZIELA stawia pytanie Czy przestaliśmy rozumieć nauczanie Św. Jana Pawła II? Jest nowy numer NOWEGO ŻYCIA poświęcony Różańcowi oraz miesięcznik dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ, w którym specjalista terapii małżeństw konfrontuje mity związane ze wspólnym zamieszkaniem przed ślubem.

13.Na dzisiejszą Niedzielę życzymy błogosławieństwa Bożego i odkrywania w sobie ducha misyjnego.