1.Przeżywamy 30 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W związku z kończącym się tygodniem misyjnym dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje
2. Wznowiliśmy internetową transmisję Mszy św. o godz. 12.30 w niedzielę i uroczystości na naszej stronie parafialnej dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w świątyni.
3. Mamy już nową Księgę Intencje Mszalnych na rok 2021. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych.
4. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wigilię Wszystkich Świętych odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpocznie się o godz. 19.00; o godz. 23.00 – czuwanie wynagradzające z Litanią do Wszystkich Świętych, a zakończy o godz. 24.00 błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
5. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w tym roku w przyszłą niedzielę. 1 listopada porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
6. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny przeżywamy w poniedziałek 2 listopada. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
7. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być w tym roku przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
8. Zachęcamy do modlitwy w wypominkach za naszych zmarłych od 2 do 8 listopada. Są przygotowane kartki wypominkowe, które można pobrać ze stolika w kopertach razem z planem modlitwy za zmarłych w naszej parafii. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej, na którą zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.00, znajduje się w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i facebook’u.
9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w środę Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
10. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy do soboty 31 października włącznie po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30, a dzisiaj o 17.30.
11. Spowiedź święta w niedziele 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. W tygodniu spowiedź św. 15 minut przed poranną Mszą św. oraz 30 minut przed wieczorną Eucharystią w konfesjonale dyżurnym.
12. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na specjalnie przygotowanym stole w kościele. Cena małej świecy to 6zł a dużej 15zł. Te kwoty należy wrzucić do ustawionej na stole skarbony. Świece Caritas zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.
13. W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk i ograniczeniach wprowadzonych przez władze państwowe.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI oraz MIŁUJCIE SIĘ!
15. Na dzisiejszą niedzielę życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do modlitwy różańcowej w dobiegającym końca miesiącu październiku.
16. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie odeszli do wieczności: † Mirosław Roczek (57 lat); † Maria Pawlak (66 lat); † Paweł Steblik (39 lat); † Alina Franczak (84 lata); † Tadeusz Wlaźlak (86 lat); † Stanisław Mazur (85 lat); † Wanda Turecka (84 lata); † Józefa Paprocka (83 lata); † Zdzisław Krawczyk (67 lat); † Zbigniew Cichosz (61 lat); † Andrzej Kinasz (69 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..