1. Przeżywamy 24 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dziękujemy Panu Bogu za odbywającą się dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Siostry Róży Czackiej, którzy tak pięknie wpisali się w historię naszej Ojczyzny i Kościoła.
 2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszego kościoła osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na spłacenie drugiej raty wykonania chodnika wokół naszej świątyni. W najbliższym czasie na schodach prowadzących na plebanię będą położone nowe kafelki.
 3. Na Mszy św. o godzinie 11.00 modlimy się za dzieci i młodzież, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Młodszym dzieciom święcimy i błogosławimy tornistry. 
 4. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż prosimy aby po Mszach św. zgłosili się z rodzicami do zakrystii do ks. Macieja. 
 5. Mamy już nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2022. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych a zwłaszcza Mszy św. rocznicowych. Można również zamawiać Msze św. gregoriańskie. Ze względu na posługę w naszej parafii księdza Artura są jeszcze wolne intencje w bieżącym roku.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  we wtorek Podwyższenie Krzyża Świętego
  w środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za Różę poświęconą temu wezwaniu Maryi
  w sobotę św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży
 7. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w najbliższy poniedziałek. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00 a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła.
 8. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 16.30 do 17.30 oraz w czwartek od 19.30 do 20.30.
 9. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy tradycyjnie w piątek po Mszy św. wieczornej. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.  Na godzinę 19.30 zapraszamy do wspólnego czytania Ewangelii wg Świętego Marka. Po komentarzu będziemy mogli rozważać Słowo Boże. Wspólne trwanie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie zakończy się błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.
 10. Podczas zbiórki do puszek w ramach Dnia Solidarności z Afganistanem w ubiegłą niedzielę zebrano 1415,50zł. Kwota w całości będzie przekazana Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
 11. Sakrament bierzmowania młodzieży w naszej parafii jest zaplanowany na 22 września. Młodzież przystępującą do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej polecamy modlitwom naszych Parafian.
 12. W czasopismach katolickich znajdziemy wiele informacji na temat beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz Siostry Róży Czackiej- opiekunki niewidomych. Zachęcamy do czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI  z dołączonym dodatkiem Ludzie Boga, wrocławskiego NOWEGO ŻYCIA oraz watykańskiego czasopisma L’Osservatore Romano.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.