1. Przeżywamy 25 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. 
 2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na spłacenie drugiej raty wykonania chodnika wokół naszej świątyni. Do spłaty pozostaną jeszcze dwie raty w miesiącu październiku i grudniu. Msza św. w intencji ofiarodawców rozbudowy naszego kościoła zostanie odprawiona we wtorek 21 września o godzinie 18.00.
 3. Procesja z relikwiami św. Doroty i św. Wacława wyruszy dzisiaj o 15.45 ze świątyni św. Elżbiety (kościół garnizonowy) do kościoła św. Doroty i św. Wacława gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Ta procesja odbywa się co roku w podziękowaniu Bożej Opatrzności za uchronienie nas od powodzi i z prośbą o zachowanie w przyszłości Wrocławia od wszelkich nieszczęść.
 4. Mamy nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2022. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych, a zwłaszcza Mszy św. rocznicowych. Można również zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  we wtorek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  w czwartek św. Pio z Pietrelciny, którego relikwie są w naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej będzie odprawione nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.
 6. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 16.30 do 17.30 oraz w czwartek od 19.30 do 20.30.
 7. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00
 8. Młodzież z klas 8 i starszą, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy w przyszła niedzielę 26 września na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w kościele z ks. Maciejem. 
 9. Wyszyński – zemsta czy przebaczenie to oficjalny film z uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej, który wszedł do kin 17 września. Zachęcamy do jego obejrzenia w kinach i bliższego poznania osoby Prymasa Tysiąclecia.
 10. Spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa Wierzę więc jestem, któremu przewodniczyć będzie ks. Jakub Bartczak odbędzie się 24 września o godzinie 18.30 Pod Czwórką, ul. Katedralna 4. Zapisy na stronie www.mezczyzniwewroclawiu.pl
 11. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego od 24 września do 11 października trwać będzie głosowanie na projekty obywatelskie. Zachęcamy do głosowania na projekt nr 85, którego liderem jest nasz Parafianin Pan Mariusz Lipiński i dotyczy kontynuacji zrealizowanego w poprzednich latach oświetlenia i utwardzenia alejki pomiędzy ulicami Grudziądzką i Kętrzyńską. Przez kolejne niedziele będzie można oddać swój głos i pobrać karty informacyjne po każdej Mszy św., gdzie dyżury będą pełnić członkowie Akcji Katolickiej. Niezbędne jest podanie numeru PESEL oraz posiadanie telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane hasło potwierdzające oddanie głosu.
 12. Międzynarodowa Koronka na ulicach miast świata 2021 z obrazem Jezusa Pielgrzymującego Drogą Internetową odbędzie się 28 września o godzinie 15.00. Więcej informacji na stronie www.iskra.jezuici.pl
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy artykuł o objawieniach sprzed 175 lat w La Salette. W NIEDZIELI przeczytamy na czym polega fenomen świętego stygmatyka Ojca Pio? Jest także czasopismo dla najmłodszych TĘCZA.