1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU. Rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na rzecz migrantów.
 2. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. przed Ołtarzem.  Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. 
 3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Cena świecy to 7 zł.
 4. Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje jak co roku akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na choince w kościele zawieszone są papierowe bombki z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą, a zakupione produkty przynieść w następną niedzielę. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną.
 5. W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 oraz w soboty o godzinie 9.00. 
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  we wtorek św. Andrzeja, Apostoła.
  w sobotę św. Barbary
 7. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na „Godzinę Świętą” czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 23.00 do godz. 24.00.
 8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00 z tradycyjnym rozważaniem fragmentu Ewangelii wg św. Marka o godz. 19.30.
 9. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
 10. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00.
 11. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 5 grudnia na Mszę św. o godzinie 18.00, a następnie na spotkanie w kościele.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do GOŚCIA NIEDZIELNEGO dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2022. W NIEDZIELI przeczytamy o symbolice i tradycji Adwentu
  oraz o tym, jak świadomie przeżyć ten wyjątkowy czas. Do domów naszych Parafian jest także rozprowadzane parafialne czasopismo U PANI OSTROBRAMSKIEJ, w którym znajdziemy między innymi plan Rekolekcji Adwentowych i informacje o najbliższej wizycie duszpasterskiej – kolędzie. Będzie się ona odbywała w dwóch etapach: będą odprawiane Msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic w pierwszej połowie stycznia; po feriach zimowych od 14 lutego księża odwiedzą Parafian, którzy zaproszą ich do swoich domów (w czasopiśmie znajduje się specjalny druk zaproszenia, który trzeba będzie przynieść do kościoła). 
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.