1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ADWENTU. Jest to również, jak każdego roku, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Z tej okazji po Mszy św. jest zbiórka do puszek na Kościół na Białorusi, Ukrainie i innych częściach byłego Związku Sowieckiego. Za posługę duszpasterską dziękujemy alumnom naszego seminarium.
 2. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. przed Ołtarzem. Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłacenie ostatniej raty drogi wokół kościoła. 
 3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Dochód jest przeznaczony na działalność charytatywną. Cena świecy to 7zł.
 4. Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje jak co roku akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. W tym roku akcja ta cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że po pierwszych Mszach św. nie było już bombek na choince. Dlatego w tym tygodniu zostały zawieszone dodatkowe bombki. Na każdej znajdziemy informację, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą a zakupione produkty przynieść w następną niedzielę. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii.
 5. W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 oraz w soboty o godzinie 9.00. 
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 6.15 i 18.00
 7. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, między godz. 12.00 – 13.00 zapraszamy do naszej świątyni na Godzinę Łaski. Jest to godzinna modlitwa, prowadzona w tym dniu na całym świecie w kościołach, kaplicach i domach w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników.
 8. Akcję Katolicką i osoby chętne do uczestniczenia w spotkaniu synodalnym zapraszamy w czwartek o godzinie 19.00 do salki ks. Zygmunta Jaroszka.
 9. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę 19 grudnia będą w całości przeznaczone na spłatę ostatniej raty w kwocie 36 tys. zł za wykonanie chodnika wokół naszej świątyni.
 10. Za ofiary w kwocie 816, 90 zł złożone do puszek w ubiegłą niedzielę i przekazane Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy Parafianom Państwu Szczypek za wykonanie i finansowanie budowy kapliczki z figurą Matki Bożej ustawionej na placu przed kościołem. Za wykonanie postumentu dziękujemy Panom Adamowi Jażdżykowi i Oliwierowi Szymczakowskiemu. Za pomoc w montażu i oświetleniu Panom Tadeuszowi Kornackiemu i Radosławowi Gryncewiczowi.
 12. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 16-19 grudnia (czwartek-niedziela). Nauki wygłosi ks. Klaudiusz Kordos z Oleśnicy. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach przed kościołem, na naszej stronie internetowej i na facebooku.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o burzliwej i bogatej historii życia Karola de Foucauld. W NIEDZIELI natomiast o tym jak zrozumieć treści zawarte w Biblii oraz o kulisach powstawania Radia Maryja. Do domów naszych Parafian zostało rozprowadzone parafialne czasopismo U PANI OSTROBRAMSKIEJ, w którym znajdziemy między innymi plan Rekolekcji Adwentowych i informacje o najbliższej wizycie duszpasterskiej – kolędzie. Będzie się ona odbywała w dwóch etapach: będą odprawiane Msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic w pierwszej połowie stycznia; po feriach zimowych od 14 lutego księża odwiedzą Parafian, którzy zaproszą ich do swoich domów (w czasopiśmie znajduje się specjalny druk zaproszenia, który trzeba będzie przynieść do kościoła). 
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu oczekiwania razem z Maryją na przyjście Pana Jezusa.