Obowiązki członków Żywego Różańca:

• Zasadniczym obowiązkiem jest zapisanie imienia w Księdze różańcowej i odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca, udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
  • Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w Uroczystościach i Świętach ku czci Matki Bożej.
  • Rozszerzanie czci Maryi przykładem własnego życia i działalnością apostolską.
  • Odważne stawanie w obronie wiary, Kościoła i wartości chrześcijańskich.
  • Udział w pogrzebie zmarłych członków Żywego Różańca i pamięć modlitewna za nich (na przykład nabożeństwo wypominkowe lub zamawiane intencje Mszy Świętych).

Członkowie Żywego różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami osiem razy w ciągu roku, mianowicie:

• w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia),
  • Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego),
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca),
  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym),
  • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia),
  • Święto Królowej Różańca Świętego (7 października),
  • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia).