1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną, w naszej parafii jest to niedziela adoracyjna, dlatego po każdej Eucharystii modlimy się Litanią Loretańską przed Najświętszym Sakramentem. W związku z Pierwszą Komunią dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 16.00 dla pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Za pomoc duszpasterską w ramach praktyki dziękujemy dk. Cyrylowi Zielińskiemu oraz obecnemu dzisiaj akolicie Piotrowi. Prosimy o modlitwę w ich intencji o dobre przygotowanie do święceń prezbiteratu.
 3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy w tygodniu po wieczornej Mszy św.
 4. Koperty na ofiarę na kolejne etapy prac remontowych w naszym kościele oraz wokół niego osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na kolejne etapy prac. Chcemy dobudować nową kruchtę boczną z dopasowanymi do niej drzwiami; doprowadzić do dokończenia porządkowania terenów zielonych wokół kościoła; przygotowywany jest projekt wentylacji wewnątrz kościoła; chcielibyśmy uporządkować prezbiterium m.in. przenosząc tabernakulum na środek i dobudowując chrzcielnicę, która jest obowiązkowym elementem wyposażenia kościoła parafialnego. Prosimy o życzliwość i wsparcie tych dzieł.
 5. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbywa się w dwóch grupach. Wczoraj do tego sakramentu przystąpiło 26 dzieci, a dzisiaj w czasie Mszy św. o godzinie 11.00 kolejne 10 osób. 
 6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.00. We wtorek 10 maja o godz. 19.00 próba generalna dla dzieci rocznicowych, w piątek o godz. 17.00 spowiedź dzieci rocznicowych, a po wieczornej Eucharystii zaplanowane jest sprzątanie oraz przygotowanie świątyni do uroczystości, dlatego w tym dniu nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 7. Szkoła Modlitwy w naszej parafii rozpocznie się w najbliższą środę (11 maja). Zapraszamy zapisane osoby oraz wszystkich, którzy pragną pomodlić się przez godzinę w kościele.
 8. Parafialne pielgrzymki samolotem w tym roku zaplanowane są do Medjugorie (20-27 czerwca) oraz do Ziemi Świętej (23-30 września). Dzisiaj kończą się zapisy w zakrystii. O programach pielgrzymek można przeczytać na naszej stronie internetowej, na facebooku oraz na tablicach ogłoszeń przed kościołem.
 9. Na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie zapraszamy w piątek 13 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową oraz procesją wokół kościoła.
 10. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.     Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00.
  w sobotę św. Macieja, Apostoła. W dniu patronalnego święta pamiętajmy w modlitwie o naszym ks. Macieju oraz o bp. Macieju.
 11. Zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego… w przyszłą niedzielę po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła.
 12.  Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy kolejną płytę z serii Biblia Audio z pierwszą częścią Ksiąg Mądrościowych. W NIEDZIELI proboszcz z lwowskiej parafii opowiada o przyjmowanych uchodźcach i pomocy niesionej miejscowościom zniszczonym przez Rosjan.
 13.  Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Dzieciom, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą życzymy ciągłego odkrywania obecności Pana Jezusa w Eucharystii.