1. Przeżywamy 13 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Ks. Cyryl Zieliński odbywający w naszej parafii praktykę diakońską odprawia dzisiaj Msze św. prymicyjne oraz udziela błogosławieństwa papieskiego. Pamiętajmy o księdzu neoprezbiterze w naszych modlitwach.
 2. Na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dzisiaj o godzinie  17.30, a w tygodniu do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. 
 3. Wakacyjny porządek Mszy św. będzie obowiązywał od poniedziałku 27 czerwca. W niedziele przez całe wakacje nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu będzie obowiązywał następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00. 
 4. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią ze względu na wakacyjne wyjazdy księży duszpasterskie i wypoczynkowe.
 5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego pogrzeb można kontaktować się telefonicznie. 
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  – we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika 
  – w czwartek Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego
 8. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w środę. Msza św. w tym dniu wyjątkowo o godzinie 8.00 i 18.00. Msza św. o godzinie 8.00 zostanie odprawiona w intencjach Ojca Świętego i w tym dniu szczególnie pamiętajmy o Papieżu Franciszku. Taca w tym dniu jest przeznaczona jako świetopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ks. Jan odwiedzi w tym dniu chorych w ich domach.
 9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  od godziny 17.30.
 10. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.15 rozważanie fatimskie, o 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę jako pierwszą w miesiącu po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od godziny 17.00 dodatkowa adoracja, o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 12. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, szczególnie GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, dzięki którym możemy pogłębić naszą religijną wiedzę.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Miłosierdzia.