Parafialna samolotowa pielgrzymka

Włochy Termin:12-19.09.23

ASYŻ – CASCIA – WATYKAN – RZYM – NEAPOL – POMPEJE – WYSPA CAPRI         SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – LORETO

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu. Odprawa i wylot do Bolonii. Lądowanie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Asyżu: zwiedzanie miasta św. Franciszka: Porcjunkula – miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium i grobu Św. Rity – patronki od spraw trudnych i niemożliwych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Udział w Audiencji Generalnej na Watykanie. Po zakończeniu uroczystości dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Pawła za Murami oraz część Rzymu starożytnego: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd do Watykanu – zwiedzanie Bazyliki św. Piotra wraz z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II. Po południu zwiedzanie Rzymu: Fontanna di Trevi oraz Schody Hiszpańskie, Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Neapolu – spacer starówką oraz przejście do grobu Ojca Dolindo. Następnie przejazd do Pompei – nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Pompejańskiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Rejs z Neapolu na Wyspę Capri. Zwiedzanie wyspy, wypoczynek. Powrót w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital ulgi w Cierpieniu. Udział w nabożeństwie. Po południu wyjazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny kościół – Grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Loreto. Zwiedzanie Bazyliki MB Loretańskiej z relikwiarzem Domku Rodziny Świętej. Przejazd na lotnisko do Bolonii. Odprawa i wylot do Polski. Lądowanie we Wrocławiu.

Cena: 3950zl plus 150 euro

Cena zawiera:
– przelot samolotem,
przejazd autokarem – Włochy (wc, klimatyzacja, cafe bar, video)
– 7 noclegów w hotelach, 7 śniadań i 7 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 20 000 €,
– opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki,
– opieka duszpasterska oraz rezerwacja Mszy św. w bazylikach, katedrach i sanktuariach na trasie,
– opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, bilety metra i wjazdy do miast, przewodników miejscowych (tam gdzie jest to wymagane), opłaty parkingowe, zestawy słuchawkowe na całej trasie, rejs na Wyspę Capri

– w zakrystii lub
– Bogusław Kudas e-mail bkudas@wp.pl tel 664 136 230