1.Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj będą odprawione dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 dla Skautek Europy wracających z Harców Majowych oraz o 16.30 dla dzieci, które przyjęły wczoraj I Komunię świętą. O godzinie 12.30 i 15.00 intencją sprawowanych Eucharystii będzie modlitwa za ks. Macieja z okazji jego imienin. Pamiętajmy również w modlitwie o bp. Macieju Małydze.
2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.
3. Koperty na ofiarę na dalsze prace remontowe w naszym kościele osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po Mszach św. przed kościołem. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na zakup i wykonanie oświetlenia awaryjnego oraz wykonanie wentylacji.
4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy we wtorek św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski
5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 maja o godzinie 11.00. Dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek 18 maja na godz. 19.00 na próbę generalną, a w piątek 19 maja: o 17.30 spowiedź. Po Eucharystii porządki w kościele. W tym dniu nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
6. 32. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi 18 maja ks. Artur Ćwirta posługujący jako rezydent w naszej parafii. Polecamy tego kapłana modlitwom Parafian.
7. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 19 maja podczas nabożeństwa majowego. Zapraszamy na czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii w sobotę (27 maja) po wieczornej Eucharystii.
8. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek 19 maja o godzinie 19.00. Jest to również spotkanie organizacyjne przed Uroczystością Bożego Ciała, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowania.
9. Dzień formacyjny prowadzony przez ks. Artura pt: Bliżej Eucharystii odbędzie się w sobotę 20 maja po porannej Eucharystii około godziny 10.00. W programie konferencje: Eucharystia życiem Jezusa Chrystusa oraz Znaczenie gestów podczas Mszy św. W przerwie między konferencjami zapraszamy na kawę i herbatę do salek. Dla chętnych konferencje zakończą się Adoracją Najświętszego Sakramentu.
10. Kiermasz ciast organizują w przyszłą niedzielę w godzinach dopołudniowych Mszy św. Skautki Europy. Harcerki będą chciały w ten sposób zbierać fundusze na letnią wędrówkę. Za wsparcie Bóg zapłać.
11. Na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w naszej parafii zapraszamy 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 9.30. Uroczystości będzie przewodniczył bp Maciej Małyga. W niedzielę 28 maja po każdej Mszy św. przed kościołem odbędą się zapisy dla małżeństw, które będą chciały odnowić przyrzeczenia. Podczas zapisów będzie zbierane 10 zł na pamiątkę z tej uroczystości.
12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które pomogą nam na nowo odkryć ważną rolę Maryi w miesiącu maju.
13. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Dzieciom, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą życzymy ciągłego odkrywania obecności Pana Jezusa w Eucharystii.