1. Przeżywamy 26 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj po każdej Mszy św. z modlitwą różańcową. O godzinie 17.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:   
  w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów
  w środę św. Franciszka z Asyżu
  w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 3. Wspólnota Żywego Różańca w miesiącu poświęconym Królowej Różańca Świętego zaprasza Parafian w każdym wieku do wstąpienia do Róż Różańcowych. Obecnie w naszej parafii jest siedem 20-osobowych Róż i jedna, której skład chcemy uzupełnić. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, nie odkładaj jej na później. To właśnie nadszedł ten miesiąc i ten czas, by czynnie włączyć się w działanie wspólnoty Żywego Różańca. To nie jest wyzwanie ponad Twoje siły. Wystarczy codziennie poświęcić tylko 3 minuty na krótkie rozważania i modlitwę jedną tajemnicą różańca. Zapraszamy już w najbliższą sobotę na Mszę św. o godzinie 9.00 a bezpośrednio po niej zmiana tajemnic różańcowych. Zapisy do naszej wspólnoty u Pana kościelnego w zakrystii po każdej Mszy św.
 4. Skautki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza zapraszają dziewczynki z naszej parafii od klasy 3 do przystąpienia do Gromady Wilczków. Zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 10.00.
 5. Młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy przez najbliższe niedziele do zakrystii razem z rodzicami do księdza Macieja. W zakrystii trzeba też będzie odebrać deklaracje do wypełnienia.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Świętą czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 21.00 do godz. 22.00.
 7. W najbliższy piątek ksiądz Artur posługujący w naszej parafii będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i polecamy solenizanta modlitwą Parafian.
 8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
 9. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem i Eucharystia.
 10. Nabożeństwa Różańcowe przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godzinie 17.00.
 11. Dzieci w wieku od 10 do 14 lat zapraszamy na wyjazd do Barda w dniu 14 października. W planach gra terenowa, mała wyprawa w góry, Msza św. w Bazylice oraz ruchoma szopka. Koszt 40 zł. Szczegóły na plakatach.
 12. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: w GOŚCIU NIEDZIELNYM o wspólnotach  parafialnych, które wciąż mają potężny a niewykorzystany potencjał; w dodatku do NIEDZIELI przeczytamy o mistycznym życiu brata Daniela, który w czasie śmierci klinicznej trafił do czyśćca; w miesięczniku GOŚĆ EKSTRA między innymi możemy znaleźć artykuł o objawieniach Matki Bożej w rwandyjskim Kibeho i Medjugoria; jest również dla nastolatków MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
 13. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Przeżywających jubileusze, imieniny czy urodziny niech Pan Bóg błogosławi a Matka Miłosierdzia niech ma ich w swojej opiece.
 14. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Janina Konarska (91 lat), † Maciej Maciejewski (62 lata), † Jacek Kadłubowski (47 lat), † Mariusz Mazij (60 lat), † Krystyna Filipiuk (71 lat), † Pelagia Wiktorek (95 lat), † Sebastian Pawlic (43 lata), † Lucyna Janik (67 lat), † Agnieszka Drazna (88lat), † Jerzy Dębski (80 lat), † Lech Durkacz (75 lat), † Jan Jaworski (86 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…