1. Przeżywamy 27 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Jutro swoje urodziny będzie obchodził ksiądz Maciej. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach szczególnie dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00.
  2. Nabożeństwa Różańcowe w październiku w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godzinie 17.00, a wyjątkowo ze względu na bierzmowanie w ten czwartek o godzinie 17.30.
  3. Spotkanie parafialnej grupy presynodalnej odbędzie się po Mszy wieczornej w najbliższą środę (11 października) w salce księdza Zygmunta Jaroszka.
  4. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w czwartek 12 października o godzinie 18.00. Liturgii będzie przewodniczył biskup Jacek Kiciński. Polecamy przystępujących do Sakramentu Bierzmowania modlitwom parafian.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  6. Na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie zapraszamy w piątek 13 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00, a następnie procesja różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zakończenie procesji przy figurze Matki Bożej na zewnątrz świątyni.
  7. Dzieci w wieku od 10 do 14 lat zapraszamy na wyjazd do Barda w sobotę 14 października. W planach gra terenowa, mała wyprawa w góry, Msza św. w Bazylice oraz ruchoma szopka. Koszt 40 zł. Szczegóły na plakatach.
  8. Na remont i założenie wentylacji w naszej świątyni Rada Parafialna będzie rozdawała koperty w przyszłą niedzielę. Przewidywany koszt wentylacji to ponad 100 tysięcy zł. Na razie zebraliśmy połowę potrzebnej kwoty.
  9. Już 23 Dzień Papieski odbędzie się w przyszłą niedzielę pod hasłem Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia. Ofiary zebrane do puszek po Mszach św. zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży i przekazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy na Papieski Koncert, który został przygotowany przez Parafialny Chór, Scholę Mater de Misericordiae oraz Akcję Katolicką.
  10. Spotkanie inauguracyjne cyklu spotkań Alpha odbędzie się w poniedziałek 16 października o godzinie 18.30 w salce sługi Bożego księdza Aleksandra Zienkiewicza. Kurs Alpha to cykl spotkań, w trakcie których odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Szczegóły oraz namiary na zapisy na plakatach i ulotkach.
  11. Dzień Skupienia Kobiet w naszej parafii odbędzie się w sobotę 21 października. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.00. W planie znajdują się również 2 konferencje pod tytułem Bogactwa ukryte w ciele oraz Co powie moje ciało, gdy go posłucham; przerwa na herbatę lub kawę oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Zapisy na adres mailowy znajdujący się na plakatach przed wejściem do kościoła.
  12. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Grobu Świętej Jadwigi w Trzebnicy pod hasłem Co powie nam Syn? Odbędzie się w sobotę 21 października. Tak jak w ubiegłych latach pielgrzymi z naszej parafii wyruszą sprzed naszego kościoła o godzinie 6.30 i dołączą do jednej z grup pielgrzymkowych przy Moście Trzebnickim razem z księdzem Maciejem. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godzinie 16.30 przy Bazylice Trzebnickiej.
  13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI,
    które mogą być dobrą lekturą informacyjną i formacyjną dla katolika.
  14. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia rozpoczętego Eucharystią.