1. Przeżywamy 29 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W dniu dzisiejszym w liturgii wspominamy świętego Jana Pawła II w 45. rocznicę Inauguracji Jego pontyfikatu.
  2. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień modlitw w intencji misji. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za wszystkie osoby posługujące na misjach. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na misje.
  3. Zachęcamy do tradycyjnej modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie.
    Przy wejściach do kościoła są rozłożone kartki wypominkowe oraz plan listopadowej modlitwy. Plan modlitwy wypominkowej zamieszczony jest także w gablotach przed wejściem do kościoła. Wypełnione wypominki można składać w kopertach na tacę lub w skarbonie umieszczonej przy czasopismach.
  4. Taca w dniu dzisiejszym i koperty z ofiarą są przeznaczone na założenie wentylacji w naszej parafii. Przewidywany koszt wentylacji to ponad 100 tysięcy zł. Bóg zapłać za wsparcie tych prac związanych z rozbudową naszego kościoła!
  5. Nabożeństwa Różańcowe w październiku w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godzinie 17.00. Dodatkowo w środę różaniec dla dzieci o godzinie 17.30.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w sobotę święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusz
  7. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w salce księdza Zygmunta Jaroszka. Serdecznie zapraszamy na nie również osoby chcące włączyć się w działalność Akcji Katolickiej.
  8. Na Bal Wszystkich Świętych zapraszamy wszystkie dzieci we wtorek 31 października.
  9. Księga intencji mszalnych na rok 2024 znajduje się w zakrystii. Po każdej Eucharystii można rezerwować dogodne terminy Mszy św. na przyszły rok w naszej modlitwie za zmarłych, z okazji urodzin, imienin czy naszych rodzinnych rocznic.
  10. W ubiegła niedzielę zebraliśmy do puszek w ramach zbiórki na fundusz stypendialny i przekazaliśmy fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia 2 981,79 zł. Bóg zapłać!
  11. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚĆ NIEDZIELNY próbuje odpowiedzieć na pytanie Czy każda władza pochodzi od Boga?; w NIEDZIELI w dodatku Bliżej życia z wiarą znajdziemy artykuł o misjach w Afryce. W MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy banderolę – naklejkę na Narodowe Święto Niepodległości.
  12. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego odkrywania osoby i nauczania świętego Jana Pawła II.