1. Przeżywamy 30 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Kończy się Tydzień Misyjny – dzisiejsza taca jest przeznaczona na pomoc misjonarzom pracującym w różnych krajach świata.
  2. Zachęcamy do tradycyjnej modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie. Przy wejściach do kościoła są rozłożone kartki wypominkowe oraz plan listopadowej modlitwy. Wypełnione wypominki można składać w kopertach  na tacę lub w skarbonie umieszczonej przy czasopismach. Nabożeństwo wypominkowe w czwartek i piątek o godz. 18.30, a w sobotę i niedzielę o 17.00.
  3. Kończą się w najbliższym tygodniu Nabożeństwa Różańcowe: w niedzielę i we wtorek zapraszamy na godzinę 17.00, a w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Każdy kto nadal pragnie zawierzać się Maryi i przez jej ręce powierzać Jezusowi swoje troski może wstąpić do Parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy u Pana Kościelnego po każdej  Mszy św. Najbliższe spotkanie w sobotę o godzinie 9.00 na Eucharystii, a bezpośrednio po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem Nie siła, nie moc, ale Duch mój dokończy dzieła” zapraszamy do naszej świątyni dzisiaj po wieczornej Eucharystii.
  6. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w tym roku w najbliższą środę. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  7. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny przeżywamy w czwartek 2 listopada. Eucharystia o godzinie 8.00 i 18.00. Na wieczorną Mszę św. zbiorową możemy składać w zakrystii intencje za naszych zmarłych, o których chcemy w tym szczególnym dniu pamiętać w modlitwie. Od 1 listopada do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod następującymi warunkami: nawiedzić cmentarz; pomodlić się w intencji zmarłych; być w stanie łaski uświęcającej; należy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć Komunię św.; pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  8. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu w sobotę św. Karola Boromeusza, biskupa.
  9. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Świętą czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 21.00 do godz. 22.00.
  10. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach, a ks. Maciej w sobotę.
  11. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem, Eucharystia i zmiana tajemnic Wspólnoty Żywego Różańca.
  12. Księga intencji mszalnych na rok 2024 znajduje się w zakrystii. Po każdej Eucharystii można rezerwować dogodne terminy Mszy św. na przyszły rok w naszej modlitwie za zmarłych, z okazji urodzin, imienin czy naszych rodzinnych rocznic.
  13. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego nasz projekt nr 70 dotyczący alejek między ulicą Grudziądzką, Kętrzyńską, a Kromera uzyskał 2951 głosów (zabrakło 234 głosy); projekt nr 71 uzyskał 4189 głosów i został wybrany do realizacji. W imieniu Akcji Katolickiej dziękujemy wszystkim zaangażowanym Parafianom.
  14. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: w NIEDZIELI w dodatku Bliżej życia z wiarą w cyklu ludzkie historie o mamie, tacie i 9. synach z Kalisza; w GOŚCIU NIEDZIELNYM o tym, jak myślenie o niebie pozwala pokonywać lęk przed śmiercią i patrzeć w przyszłość z nadzieją.
  15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz pełnego chrześcijańskiej nadziei przeżycia uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.