1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Adwentową. Za pomoc duszpasterską i posługę Słowa Bożego dziękujemy ks. dr Kacprowi Radzkiemu. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Błogosławieństwo.
 2. Naszych najmłodszych parafian, którzy uzbierali wszystkie naklejki z barankiem nagrodzimy dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 za wypełnienie kart z niedzielną Ewangelią.
 3. Pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii organizuje Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia. Na ustawionej choince zostały zawieszone bombki. Na każdej znajdziemy informację, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą, a zakupione produkty przynieść w przyszłą niedzielę. Przed Świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii.
 4. Poświęcone opłatki wigilijne będzie można wziąć ze stolika przy ołtarzu. Tradycyjnie przy tej okazji do wystawionej skarbony będzie można wrzucić ofiarę na trwające prace związane z zakupem agregatu i innego sprzętu potrzebnego do wentylacji w naszym kościele.
 5. Wizyta Duszpasterska w roku 2024 w naszej parafii jest zaplanowana od 8 stycznia do początku lutego z przerwą na ferie zimowe. Przy wejściach do kościoła znajdują się zaproszenia, które prosimy zabrać ze sobą (również dla sąsiadów czy znajomych). Prosimy o ich zwrot do skarbony ustawionej przy ołtarzu, podpisanej skrzynki przy wjeździe na teren parafii czy lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii do 24 grudnia. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia przedstawimy dokładny plan wizyty Duszpasterskiej czyli kolędy w ogłoszeniach i na stronie internetowej.
 6. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 20 zł (większe) i 10 zł (mniejsze) są rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 8. Msze św. Roratnie przygotowujące na Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.00. Dodatkowa Msza św. Roratnia w środy o godz. 6.15.
 9. Fundacja Weź Pomóż, która wspiera osoby w kryzysie ubóstwa wraz ze Szkołą Podstawową nr 7 zaprasza do udziału w zbiórce używanych opraw okularowych ze szkłami lub bez. Okulary można przynosić dzisiaj po każdej Mszy św. do salek parafialnych.
 10. Niezwykły Gość odwiedzi dzieci z naszej parafii już w środę 6 grudnia. Dzieci czeka piękna niespodzianka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie z najbardziej przez dzieci ulubionym Świętym Mikołajem.
 11. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 12. Na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem Przylgnij do mnie całym sercem i wstawiaj się za tymi, którzy mnie nie znają zapraszamy do naszej parafii. Rozpoczęcie w piątek 8 grudnia 2023 roku o godz. 18.45, a zakończenie
  w sobotę 9 grudnia 2023 roku o godz. 8.45. W programie Adoracji: rozważanie z księdzem Dolindo i modlitwa w ciszy; godz. 19.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; godz. 7.00 – Godzinki; godz. 8.00 – Różaniec. Na dyżury w czasie Adoracji można zapisywać się w zakrystii.
 13. Na Godzinę Łaski zapraszamy 8 grudnia. Będzie ona trwała od godz. 12.00 do godz. 13.00.
 14. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są od czwartku 14 grudnia do niedzieli 17 grudnia. W tym roku poprowadzi je Biskup Maciej Małyga, najmłodszy biskup pomocniczy we Wrocławskiej Archidiecezji i jeden z najmłodszych w Polsce. Już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie czasu.
 15. Skautki Europy zapraszają na kiermasz z ciastami, własnoręcznie robionymi różańcami i kartkami świątecznymi w przyszłą niedzielę po Mszach św. (bez wieczornej). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakupy sprzętu na obóz wakacyjny.
 16. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. NIEDZIELA podpowie nam, co należy robić, aby dostać się do nieba, w GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy Adwentowy Tryptyk ze Świętym Franciszkiem. Jest również dwumiesięcznik HISTORIA KOŚCIOŁA a w nim między innymi Jezus. Skąd wiemy, że istniał naprawdę?; Inkwizycja. Fakty i mity;
  Kto zabił księdza Blachnickiego. Rozmowa z prokuratorem.
 17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej Niedzieli Adwentu i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w Uroczystość Bożego Narodzenia i w Paruzji na końcu czasów.