1. Przeżywamy ostatnią IV Niedzielę Adwentu. W Wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z Polską tradycją podejmujemy post od pokarmów mięsnych.
  2. Msze św. Pasterskie w Wigilię Bożego Narodzenia czyli dzisiaj o godzinie 21.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego powitania dzieciątka Jezus w czasie Eucharystii.
  3. Jutro 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia w liturgiczne wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika zapraszamy również na Msze św. według porządku niedzielnego. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona będzie na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  5. Poświęcone opłatki wigilijne można wziąć ze stolika przy ołtarzu. Tradycyjnie przy tej okazji do wystawionej skarbony można wrzucić ofiarę na trwające prace związane z wentylacją świątyni.
  6. Wizyta Duszpasterska w roku 2024 w naszej parafii jest zaplanowana od 8 stycznia
    do początku lutego z przerwą na ferie zimowe. Przy wejściach do kościoła znajdują się zaproszenia, które prosimy zabrać ze sobą (również dla sąsiadów czy znajomych). Prosimy o ich zwrot do skarbony ustawionej przy ołtarzu, podpisanej skrzynki przy wjeździe na teren parafii czy przez formularz na stronie internetowej do dzisiaj. Można również wziąć kopertę na ofiarę na dalsze prace w naszym kościele. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia przedstawimy dokładny plan wizyty Duszpasterskiej czyli kolędy w ogłoszeniach i na stronie internetowej.
  7. Pomoc charytatywna zorganizowana przez Panią Teresę i Parafialny Zespół Caritas w ubiegłym tygodniu trafiła do 40 rodzin i osób samotnych w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy Parafianom za przyniesione produkty a wszystkim zaangażowanym członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek.
  8. Dziękujemy Parafianom m.in. Barbarze, Agnieszce i Piotrowi, Ewie i Tadeuszowi
    za zaangażowanie w przygotowanie ponad 70 paczek z okazji Świętego Mikołaja i przeprowadzenie spotkania ze Świętym Mikołajem w salkach. Wyrażamy podziękowanie Radzie Osiedla Karłowice-Różanka i Akcji Katolickiej za ufundowanie części paczek mikołajowych i świątecznych.
  9. Szkoła Podstawowa nr 7 składa serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy wsparli akcję zbiórki używanych opraw okularowych dla fundacji Weź pomóż. Wspólnie zebrano 247 par opraw w tym 72 nowe ofiarowane przez zakład optyczny Magiczne szkiełka z terenu naszej parafii. Dziękujemy za tak wyjątkowy dar. Za ofiarowany czas i wsparcie w zbiórce dziękujemy także Paniom wolontariuszkom: pani Edycie, pani Anecie oraz pani Beacie.
  10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI kalendarz katolicki z pięknymi widokami Jasnej Góry i dodatek Bliżej życia z wiarą a w nim Jak opowiadać dzieciom o Świętach? W GOŚCIU NIEDZIELNYM świąteczny prezent – audiobook pt. Narodziny Bożego Narodzenia.
  11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy pięknego przeżycia IV Niedzieli Adwentu i spotkania przychodzącego Jezusa.