1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Parafianom i miłym Gościom życzymy Świąt dobrych, pogodnych i przeżywanych w radości. Niech przychodzące Dzieciątko Jezus obdarza pokojem, nadzieją i miłością. Chrystus, który przyszedł na świat będzie światłem codziennego życia  i obdarza błogosławieństwem a Matka Miłosierdzia niech ma wszystkich w swojej opiece.
  2. Dziękujemy ks. Maciejowi i ks. Arturowi za posługę duszpasterską; lektorom i ministrantom za posługę w czasie Rorat; ich rodzicom za zaangażowanym w przygotowanie pięknej szopki bożonarodzeniowej: Państwu Sylwii i Krzysztofowi, Stanisławowi, Annie, Barbarze i Wojciechowi; Parafianom porządkującym i dekorującym świątynię, a szczególnie Pani Karolinie; Pani Marii za zadbanie o świąteczny stół na plebanii; Panu Wiesławowi i Panu Krzysztofowi za posługę w zakrystii; Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie akcji charytatywnej i rozprowadzenie paczek, które trafiły na świąteczne stoły naszych najuboższych Parafian oraz za rozprowadzenie świeć wigilijnych; Radzie Osiedla Karłowice Różanka za włączenie się w fundowanie paczek dla osób potrzebujących. Dziękujemy Pani Saszy, Chórowi Parafialnemu pod dyrekcją Pani Saszy oraz Scholi Dziecięcej kierowanej przez Panią Iwonę za oprawę muzyczną i uświetnianie naszych parafialnych uroczystości. W tym szczególnym dniu pamiętamy o wszystkich, którzy modlitwą i ofiarami wspierali rozbudowę naszej świątyni a w szczególności trwające prace związane z zamontowaniem wentylacji. Wszystkim wymienionym i niewymienionym z imienia serdeczne Bóg zapłać za wykonane prace i wszelkie zaangażowanie.
  3. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia w liturgiczne wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika zapraszamy również na Msze św. według porządku niedzielnego. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona będzie na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
     w środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – w tym dniu święcimy wino i podajemy  wiernym do picia,
     w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników – jest dniem modlitwy za dzieci.
  5. Zapraszamy na wykład profesora Marka Dyżewskiego Historia Polski w zwierciadle kolęd
    i koncert polskich kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Męskiego Cantilena we wtorek 26 grudnia o godzinie 18.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy placu Katedralnym 1. Wstęp wolny.
  6. Msza św. dziękczynna za rok 2023 zostanie odprawiona w niedzielę 31 grudnia o godzinie 18.00. Przed Eucharystią o godzinie 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończone osobistą Adoracją w ciszy i błogosławieństwem.
  7. W pierwszy dzień Nowego Roku 1 stycznia 2024 roku (w poniedziałek) przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę.
  8. Wizyta Duszpasterska w roku 2024 w naszej parafii jest zaplanowana na złożone przez Parafian zaproszenia od 8 stycznia do początku lutego z przerwą na ferie zimowe. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia przedstawimy dokładny plan wizyty Duszpasterskiej czyli kolędy w ogłoszeniach i na stronie internetowej.