1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU.
 2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym prowadzonym przez alumnów naszego seminarium zapraszamy w niedziele o godzinie 17.00.
 3. Na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem: Oto ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie (Rdz 9,9) zapraszamy do naszej świątyni dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem zakończy się błogosławieństwem i modlitwą wstawienniczą.
 4. Paschaliki wielkanocne (w cenie 20 zł) i baranki z białej czekolady (cena 10 zł) rozprowadza Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. niedzielnej przed głównym wejściem do kościoła. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.
 5. W ramach solidarności na pomoc Ukrainie możemy zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiaj i w przyszłą niedzielę złożyć ofiarę do skarbony umieszczonej przy głównym wejściu do kościoła. Ofiary na Ukrainę zostaną przekazane
  za pośrednictwem Caritas dla najbardziej potrzebujących.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w czwartek święto Katedry Świętego Piotra.
 7. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek po Mszy św. o godzinie 8.00. Wieczorem Droga Krzyżowa tylko ulicami naszej parafii. Gromadzimy się o godzinie 19.00 przy Ośrodku Zdrowia na alei Aleksandra Brücknera. Przejdziemy następującymi ulicami: Olsztyńską, Wronią, Jaskółczą, Bażancią, Gołębią, Wilgową, Szpaczą, Mewią i Kukułczą. Zakończenie procesji przy Krzyżu Misyjnym obok naszego kościoła. W miarę możliwości prosimy o udekorowanie ulic, którymi przejdziemy.
 8. Młodzież z 8-mej klasy szkoły podstawowej i szkoły średniej zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w przyszłą niedzielę (25 lutego) o godzinie 19.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
 9. Zapraszamy na kolejny Dzień Skupienia dla Kobiet tym razem pod tytułem: Stworzona w ciele…, który poprowadzi Agnieszka Nowak – żona, mama pedagog, terapeuta uzależnień, trener umiejętności psychospołecznych już w najbliższą sobotę. Program: 9.00 – Msza św.; 9.50 – pierwsza konferencja pt. Bogactwo ukryte w ciele i przerwa na herbatę lub kawę; 11.05 – druga konferencja Co powie moje ciało, gdy go posłucham; 11.50 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi; 12.20 – zakończenie
  i błogosławieństwo.
  Możliwość zapisania się na stronie internetowej parafii. Plan również na plakatach przed wejściem do kościoła. 
 10. W naszej Wspólnocie Parafialnej jest już 9 Róż Różańcowych, w tym jedna Rodziców. Jej członkowie codziennie modlą się jedną tajemnicą za swoje dzieci, przez co w ich intencji codziennie jest odmawiany cały różaniec. Rozpoczęliśmy tworzenie kolejnej Róży Różańca Rodziców ze zmianą w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godzinie 11.00 (pierwsza zmiana 3 marca). Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców do wstąpienia w szeregi tej Róży, aby modlić się w intencji swoich dzieci. Zgłoszenia w zakrystii, należy podać imię, nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.
 11. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 7 – 10 marca (czwartek – niedziela). Poprowadzi je ks. Paweł Mazan proboszcz z Lachowicz na Białorusi.
 12. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu zwróciła się z prośbą o umieszczenie apelu w sprawie wzmożonej działalności oszustów, którzy kontaktują się telefonicznie lub za pośrednictwem komunikatorów, podając się za bliskich, urzędników czy funkcjonariuszy policji w celu wyłudzenia nieraz dużych sum pieniędzy. Są to przestępcy, którzy manipulują. Prosimy Parafian o wielką rozwagę
  w tej sprawie. Szczegółowy Apel wywieszony jest w gablotkach przed kościołem.
 13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: w NIEDZIELI przeczytamy o planie na pokój w Ukrainie papieża Franciszka;
  w
  GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy poradnik modlitwy na Wielki Post oraz artykuł Bóg na wyspie śmierci; natomiast w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM dla dzieci i nastolatków dodatek Módl się z Jezusem z intencjami na Wielki Post oraz artykuł na temat konfliktu w Ziemi Świętej.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na Dzień Pański i wielkopostny czas przygotowania
  na Święta Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.