Różaniec Rodziców to forma modlitwy zapoczątkowana w Archidiecezji Gdańskiej w 2001 roku. Oficjalnie Różaniec Rodziców został włączony w strukturę Żywego Różańca 14 listopada 2022 r. (szczegóły na stronie https://www.rozaniecrodzicow.pl/).

Pierwsza Róża Rodziców w naszej Parafii zaczęła wspólnie modlić się w intencji dzieci w grudniu 2023 r. Dokładnie 8 grudnia 2023 r. dwudziestoosobowa grupa rodziców po Mszy św. o godz. 18ej złożyła uroczysty Akt zawierzenia dzieci w Modlitwie Różańcowej Niepokalanej Dziewicy Maryi. Zmiana tajemnic w tej Róży odbywa się w każdą I sobotę miesiąca, czyli niejako przy okazji zmiany tajemnic Żywego Różańca. Patronem Róży jest błogosławiony Edmund Bojanowski (święto patronalne 7 sierpnia). W marcu 2024 r. została utworzona kolejna Róża Rodziców ze zmianą w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

Na czele każdej Róży Rodziców stoi animatorka, która dba o to, by był pełen skład Róży i koordynuje zmiany Tajemnic. Do Różańca Rodziców może przystąpić każda osoba, która chce modlić się i powierzać Bogu swoje dzieci (również dzieci chrzestne) w modlitwie różańcowej przez wstawiennictwo Maryi. Osoby bezdzietne również mogą przystąpić do wspólnej modlitwy, wówczas podają imiona dzieci chrzestnych lub modlą się za dzieci z danej Róży. Rodzic, który zapisuje się do Róży Rodziców podaje oprócz danych kontaktowych, również imiona swoich własnych dzieci. Osoba modląca się za dzieci w Róży Rodziców może jednocześnie należeć do innych Róż np. Żywego Różańca.

Szczegółowa, stała intencja Różańca Rodziców:
1. o ochronę naszych dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców;
2. o pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci (również o to, aby trafiły
w takie środowisko, w którym najlepiej będą się rozwijać);
3. o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci,
u rodziców i w środowisku;
4. o rozwój modlitwy Różańca Rodziców – aby jak najwięcej dzieci i rodziców
doświadczało jej zbawiennych skutków;
5. w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.