1. Przeżywamy 18 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od godziny 17.00  dodatkowa adoracja, o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  2. Serdecznie zapraszamy na spotkania modlitewne w ramach duchowego pielgrzymowania w grupie 16. 44. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę pod hasłem Jesteśmy Kościołem. W poniedziałek o godzinie 20.30 modlitwa różańcowa oraz Apel Jasnogórski z rozważaniem. We wtorek, środę, czwartek i piątek rozpoczynamy o godzinie 17.30 modlitwą różańcową a następnie Msza św. z rozważaniem i Apel Jasnogórski. Na zakończenie pielgrzymowania w piątek po Apelu wspólna Agapa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele przez całe wakacje nie ma Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  4. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego
    w środę bł. Edmunda Bojanowskiego
    w czwartek św. Dominika, prezbitera
    w piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    w sobotę św. Wawrzyńca, Doktora Kościoła i męczennika
  7. Na autokarową pielgrzymkę wspólnot Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej do Henrykowa w sobotę 17 sierpnia zapraszamy szczególnie siostry i braci z parafialnej wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO,  które pomogą nam lepiej zrozumieć Kościół.
  9. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa a szczególnie pieszym i duchowym pielgrzymom podążającym na Jasną Górę.