1. Przeżywamy 19 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 104. rocznica Cudu nad Wisłą,
    w którym Wojsko Polskie pokonało najeźdźców bolszewickich ze wschodu. W tym dniu pamiętajmy szczególnie
    w modlitwie
    o polskich żołnierzach i funkcjonariuszach broniących Polski. Polecajmy Panu Bogu naszych bohaterów, którzy oddali swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po każdej Eucharystii będziemy błogosławić zioła
    i kwiaty przyniesione do świątyni przez wiernych.
  3. Na pielgrzymkę wspólnot Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej do Henrykowa w sobotę 17 sierpnia zapraszamy szczególnie siostry i braci z parafialnej wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.
  4. W sobotę święto patronalne Biskupa Jacka Kicińskiego pamiętajmy w modlitwach o Biskupie pomocniczym naszej Archidiecezji Wrocławskiej.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
    w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
    w sobotę św. Jacka, prezbitera
  6. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele przez całe wakacje nie ma Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  7. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W NIEDZIELI i GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące Kościoła w naszej Ojczyźnie oraz Cudu nad Wisłą.
  10. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego powierzamy wstawiennictwu Maryi Hetmanki Żołnierza Polskiego.