1. Przeżywamy 20 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza w sobotę 24 sierpnia do Henrykowa na 15. Pielgrzymkę i Piknik Integracyjny osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. W programie: o godzinie 11.00 modlitwa różańcowa a po niej Msza św.; 12.45 rozpoczęcie Pikniku i poczęstunek; 13.30 część artystyczna; 16.00 zakończenie. Zgłoszenia i informacje pon.archidiecezja.wroc@gmail.com i pod numerem telefonu: 697 542 405.
  3. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele przez całe wakacje nie ma Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  4. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    we wtorek św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła
    w środę św. Piusa X, papieża, patrona Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu
    w czwartek Najświętszej Maryi Panny, Królowej
    w sobotę św. Bartłomieja, Apostoła
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO,  które pomogą nam lepiej zrozumieć Kościół.
  8. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Miłosierdzia.