1. Przeżywamy 21 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj na godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Różańcową za Polskę, w której prosić będziemy, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Jezusa i Maryi.
  2. Do soboty 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele 1 września będzie już odprawiana Msza św.
    o godzinie 12.30.
  3. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  4. Kancelaria parafialna w będzie czynna tylko w czwartek od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
     w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. o godz. 8.00 podczas, której odnowimy śluby Jasnogórskie,
    we wtorek św. Moniki,
     w środę św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
     w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  6. 35. rocznicę poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić we wtorek 27 sierpnia. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00.
  7. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  8. 1 września w niedzielę podczas Mszy świętych będziemy modlić się za zmarłych Biskupów, prezbiterów i wiernych, którzy ponieśli śmierć w II wojnie światowej.
  9. W przyszłą niedzielę jako pierwszą w miesiącu po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od godziny 17.00 dodatkowa adoracja, o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  10. W tygodnikach katolickich: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY znajdziemy m.in. Słowo Boże z komentarzami na dzisiejszą niedzielę, które pomogą nam lepiej zrozumieć i przeżyć Dzień Pański.
  11. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni wakacyjnego wypoczynku.