1. Przeżywamy 23 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj z racji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji nazywanym Matki Bożej Siewnej, będziemy błogosławić po każdej Mszy św. ziarno na zasiew oraz nasiona.
  2. Na Eucharystii o godz. 11.00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Dzieciom poświęcimy i pobłogosławimy tornistry.
  3. Chłopców chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Ołtarzu, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do ks. Macieja do zakrystii po wszystkich Mszach św.
  4. Młodzież z 8 klasy szkoły podstawowej i szkoły średniej, która pragnie pogłębiać swoją wiarę i umacniać relację z Jezusem zapraszamy na spotkanie wspólnoty młodzieżowej dzisiaj po Mszy św. wieczornej do salki Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
     w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
     w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  6. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w piątek 13 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową oraz procesją wokół kościoła. Po zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  7. Misjonarz z Kuby o. Adam Gut w przyszłą niedzielę będzie głosił na wszystkich Eucharystiach Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można porozmawiać z o. Adamem czy wesprzeć jego posługę ofiarą.
  8. Na scholę dziecięcą zapraszamy chcących śpiewać we wtorek do salki ks. Zygmunta Jaroszka o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę schola wraz z rodzicami będzie miała spotkanie w salce po Mszy św. o godz. 11.00.
  9. Ks. Artur zaprasza na wspólne Ćwiczenia Uzdrowienia Wewnętrznego w sobotę 21 września na godz. 14.00. W ramach tych ćwiczeń odbędą się 3 spotkania. Na ostatnie spotkanie zapraszamy w sobotę 9 listopada o godz. 14.00.
  10. Rodziców dzieci pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 11.00 do salki Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  11. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od godz. 16.30 do 17.30 i w czwartek od godz. 19.30 do 20.30.
  12. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich: w NIEDZIELI przeczytamy o postawach samobójczych osób, które straciły sens życia; w GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy artykuł, którego autor pisze m.in.: Doszliśmy do absurdalnego stanu, w którym z dyskusji o aborcji medycyna została już definitywnie wyproszona; w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM 3 naklejki z hasłem: Jestem na dobrej drodze, a z HISTORII KOŚCIOŁA dowiemy się Kto miał odwagę przeciwstawić się Hitlerowi? Dostępne są również MISYJNE DROGI, w których można przeczytać o szczęściu na twarzy Misjonarza oraz znaleźć dodatek dla najmłodszych Misyjne dróżki.
  13. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, a szczególnie dzieciom i młodzieży w rozpoczętym nowym roku szkolnym.