1. Przeżywamy 27 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W środę swoje urodziny będzie obchodził ksiądz Maciej. Pamiętajmy
    o kapłanie posługującym 7. rok w naszej parafii w modlitwach.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Papież Franciszek wzywa cały Kościół w tym dniu do modlitwy o pokój. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św. czy Nabożeństwie Różańcowym,
    w rodzinach lub indywidualnie.
  3. Młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18.00 do salki Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  4. Rodziców dzieci pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00.
  5. Już 24 Dzień Papieski odbędzie się w przyszłą niedzielę pod hasłem Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Ofiary zebrane do puszek po Mszach św. zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży i przekazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Grobu Świętej Jadwigi w Trzebnicy pod hasłem Jesteśmy Kościołem odbędzie się w przyszłą sobotę 12 października. Tak jak w ubiegłych latach zapraszamy pielgrzymów z naszej parafii do wyruszenia sprzed kościoła
    o godzinie 6.30 i dołączenia do jednej
    z grup pielgrzymkowych przy Moście Trzebnickim razem z księdzem Maciejem. Przechodząc przez teren parafii w modlitwie różańcowej oddamy Panu Bogu nasze intencje. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godzinie 16.30 przy Bazylice Trzebnickiej.
  7. Na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie zapraszamy w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 modlitwą różańcową z procesją wokół kościoła. Zakończenie i błogosławieństwo przy figurze Matki Bożej przed kościołem.
  8. Liczenie wiernych (dominicantes i communicantes) odbędzie się w całej Polsce w niedzielę 13 października.
  9. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Omówimy sprawy związane z dalszymi pracami przy naszej świątyni oraz plan duszpasterski na najbliższy rok.
  10. Nabożeństwa Różańcowe przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godzinie 17.00. Na Różaniec dla dzieci zapraszamy w środy o godzinie 17.30.
  11. Na nową edycję kursu Alpha zapraszamy do naszej parafii 7 października (poniedziałek) o godzinie 19.00.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: W NIEDZIELI znajdziemy artykuł pt. Nie ma takiego problemy, którego nie rozwiązałby różaniec, GOŚĆ NIEDZIELNY opisuje sytuację NFZ w artykule Fundusz bez funduszy a w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy Kartę Podarunkową, którą dzieci będą mogły wręczyć swoim katechetom z okazji nadchodzącego Dnia Nauczyciela.
  13. Wszystkim Parafianom i drogim Gościom w miesiącu październiku, kiedy odkrywamy fatimskie przesłanie Maryi dotyczące odmawiania różańca, życzymy odkrywania piękna tej modlitwy i owoców z niej płynących.