1. Przeżywamy 29 niedzielę w ciągu roku liturgicznego jako Niedzielę Misyjną rozpoczynającą tydzień modlitw w intencji Misji Świętych. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na misje.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy we wtorek św. Jana Pawła II, papieża.
  3. Na Modlitwę Uwielbienia z Janem Pawłem II zapraszamy dzisiaj po Mszy św. wieczornej. W ten sposób będziemy mogli wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Największego z Rodu Polaków, któremu Kościół, nasza Ojczyzna i my osobiście tak wiele zawdzięczamy. Będziemy wspólnie modlić się korzystając z tekstów św. Jana Pawła II. Dziękujemy już teraz wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie osobom, szczególnie z grupy charyzmatycznej oraz z chóru parafialnego i scholi Mater de Misericordiae.
  4. Nabożeństwa Różańcowe przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godzinie 17.00. Na Różaniec dla dzieci zapraszamy w środy o godzinie 17.30.
  5. 33 dniowe rekolekcje Odnajdziesz pokój odbędą się po raz pierwszy w naszej parafii. Będzie to przygotowanie do aktu oddania się Jezusowi przez Maryję.  Ta praktyka doprowadziła do świętości m.in. Jana Pawła II. Rozpoczęcie rekolekcji we wtorek 5 listopada. Zakończenie 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Spotkania modlitewne będą odbywały się w Kościele we wtorki i w niedziele po Mszy św. o godzinie 18.00 w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu. W pozostałe dni będziemy odprawiać je indywidualnie w domach wg otrzymanego przewodnika. Deklaracje uczestnictwa można pobrać w zakrystii lub przy wejściu do kościoła i złożyć po Eucharystii na ręce ks. Jana. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
  6. Na kiermasz po Mszach św. przed południem zapraszają skautki Europy z naszej 4. Drużyny Wrocławskiej. Zebrane fundusze będą wsparciem dla działalności harcerskiej i na wyjazd na obóz wakacyjny.
  7. Koperty na dalsze prace w naszej świątyni można odebrać dzisiaj od przedstawicieli Rady Parafialnej. W miarę możliwości i środków chcemy w najbliższym czasie dobudować wejście do prezbiterium od strony zakrystii, uporządkować prezbiterium i ołtarz. Bóg zapłać za złożone dotychczas ofiary!
  8. Na kolejny w naszej parafii Dzień Skupienia dla Kobiet pt. Seksualność – dar… czy zbędny balast? Zapraszamy 26 października 2024 roku. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 9.00 a następnie pierwsza konferencja Nie taki seks straszny, jak go malują – kobiecy lęk przed seksualnością. Po przerwie kawowej kolejna konferencja pt. Pożycie małżeńskie – przyjemność czy poczucie winy? a następnie pytania i odpowiedzi. Całość zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi) oraz błogosławieństwem około godziny 12.40.
  9. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się w tym roku 2 listopada. Ze stolika przy głównym wejściu do kościoła można wziąć kartki wypominkowe ze szczegółowym planem. Do ustawionej skarbony lub na tacę można wrzucać wypełnione kartki w otrzymanych kopertach. Tradycyjnie do kartek wypominkowych można dołączyć ofiarę.
  10. Rozpoczął się już ewangelizacyjny kurs Alpha. Osoby, które chciałyby dołączyć mogą to uczynić jeszcze tylko w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00. Warto skorzystać i nie odkładać na przyszłość. Spotkania odbywają się w salce Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  11. Parafialną Grupę Synodalną zapraszamy na spotkanie tym razem w ramach Dekanatu Wrocław – Katedra do kościoła św. Michała Archanioła przy ul. Prusa w najbliższą sobotę (26 października) o godzinie 16.00.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Niech czasopisma katolickie będą dla nas ważnym elementem naszej formacji religijnej.
  13. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom w różańcowym miesiącu październiku życzymy odkrywania piękna tej modlitwy i owoców z niej płynących.
  14. Pamiętając o bliskich zmarłych szczególnie wymieńmy tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do Domu Ojca: † Monika Struzik (91 lat), † Stanisława Kalisiewicz (93 lata), † Piotr Marczyński (70 lat), † Jerzy Krawczyszyn (70 lat), † Helena Grudzińska (95 lat), † Barbara Janusz (73 lata), † Alina Pluta (98 lat), † Bartłomiej Mika (42 lata), † Szymon Trocha (73 lata). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…