1. Przeżywamy 2 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU LITURGICZNEGO. Za posługę Słowa dziękujemy bibliście ks. prof. Mariuszowi Rosikowi, a za pomoc duszpasterską alumnom Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem Uwielbiajmy Jezusa posłanego przez Ojca w mocy Ducha Świętego z modlitwą wstawienniczą zapraszamy dzisiaj po Mszy św. wieczornej do naszego kościoła.
  3. Wizyta duszpasterska w naszej parafii trwa do najbliższej soboty. Kolęda od poniedziałku do piątku od godziny 17.00, a w soboty od godziny 15.00. Ministranci przed przybyciem księdza będą dzwonić do drzwi i informować o nadejściu Kapłana. Przygotowując się do wizyty duszpasterskiej należy pamiętać, aby nakryć stół białym obrusem, a na nim postawić krzyż i zapalone świece. Obok ustawiamy także Pismo św., wodę święconą i kropidło, a dzieci i młodzież zeszyty do religii. Niech wizyta duszpasterska będzie dla nas i naszej rodziny szczególnym wydarzeniem w roku. Przy okazji wizyty duszpasterskiej w domu możemy złożyć ofiarę na potrzeby parafii, Archidiecezji i Seminarium Duchownego. Możemy również dołączyć podpisane koperty z ofiarami, którymi wspieramy rozbudowę kościoła i prace wewnątrz świątyni (koperty znajdują się przy wejściu do kościoła). W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna oraz nie będzie piątkowych Adoracji Najświętszego Sakramentu. Parafianie, którzy w zakrystii złożą jeszcze zaproszenia na kolędę zostaną uwzględnieni w ramach kolędy dodatkowej 21 stycznia (sobota). Plan kolędy zamieszczony jest w gablotach przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej i facebook’u. (odczytać plan kolędy od poniedziałku do soboty).
  4. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim obchodzimy w najbliższy wtorek, a w środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.
  5. Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszego kościoła odprawiona zostanie w najbliższy wtorek 17 stycznia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    – w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  7. Na Koncert Kolęd przygotowany przez Chór Parafialny oraz Scholę Dziecięcą zapraszamy w przyszłą niedzielę (22 stycznia) po Mszy św. o godzinie 18.00.
  8. Dzień Skupienia dla Kobiet pod hasłem Radość – jak po nią sięgnąć?… odbędzie się w naszej parafii w sobotę 28 stycznia. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 9.00, następnie konferencje wygłoszone przez ks. prof. Mariusza Rosika (dzisiejszego naszego kaznodzieję) pt. Radość pełna oraz znanego duszpasterza akademickiego ks. Mirosława Malińskiego (Malinę) pt. Radość życia. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i zakończenie błogosławieństwem. Pomiędzy konferencjami zapraszamy na kawę lub herbatę do salek. Plakaty ze szczegółowym planem zamieszczone są w gablotach oraz na stronie internetowej i na facebook’u.
  9. Zachęcamy do czytania NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO, dzięki którym możemy pogłębić naszą religijną wiedzę.
  10. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy pięknego przeżycia Dnia Pańskiego i Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.