1. Przeżywamy 25 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. Serdecznie dziękuję Parafianom i wszystkim sympatykom naszej parafii za pomoc w różnych działaniach na rzecz naszej Wspólnoty i świątyni. Szczególnie w ostatnim tygodniu dziękuję za modlitwy o powstrzymanie klęski żywiołowej i za wspólne zaangażowanie związane z zabezpieczeniem przed niebezpieczeństwem powodzi naszej świątyni i budynku parafialnego.
  3. W związku ze zbiórką do puszek w dniu dzisiejszym organizowaną przez Caritas Polska na rzecz powodzian zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Można również wpłacać indywidualnie na specjalne konto Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
    z dopiskiem
    powódź. Również prowadzona jest akcja PACZKA DLA POWODZIAN. Zbieramy żywność i środki higieniczne, najlepiej spakowane w kartony. Dzięki temu będziemy mogli jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanych bez czasochłonnego sortowania darów. Dary można wozić od razu do osób poszkodowanych lub do punktu przy CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ,
    ul. Katedralna 7, od pn. do pt. w godz. 8.00 – 16.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
    w piątek św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    w sobotę św. Wacława, męczennika
  5. Rodziców dzieci pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 do salki Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza (ze względu na wyjazdy dzieci przesuwamy spotkanie o tydzień).
  6. Nie będzie dzisiaj Modlitwy Uwielbienia, a o następnych będziemy informować.
  7. Młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 29 września po Mszy św. o godzinie 18.00 do kościoła.
  8. Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców Archidiecezji Wrocławskiej do kościoła uniwersyteckiego we Wrocławiu odbędzie się 28 września (sobota). Rozpoczęcie o godzinie 10.00.
  9. Koronka na ulicach miast świata z okazji rocznicy beatyfikacji błogosławionego Michała Sopoćki planowana jest w dniu 28 września (sobota) o godzinie 15.00. Zapraszamy m.in. koło krzyża misyjnego przy naszej świątyni. Szczegóły na stronie www.iskra.jezuici.pl
  10. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich: NIEDZIELA apeluje o pomoc dla powodzian i nawiązując do mowy nienawiści przypomina, że mamy błogosławić a nie złorzeczyć, GOŚĆ NIEDZIELNY zwraca uwagę, że nasza solidarność w obliczu żywiołu pozwala wierzyć, że nawet wielkie wody nie zdołają ugasić miłości. Są również MISYJNE DROGI wraz z dodatkiem dla najmłodszych Misyjne dróżki.
  11. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy pokoju serca i Bożego błogosławieństwa.