1. Przeżywamy 28 niedzielę w ciągu roku liturgicznego jako Dzień Papieski.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    w środę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Archidiecezji Wrocławskiej
    w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona lekarzy
    w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 40. rocznicę męczeństwa
  3. Kolejny 24 Dzień Papieski przeżywamy dzisiaj pod hasłem Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Pamiętajmy
    o nauczaniu św. Jana Pawła II. Ofiary zebrane do puszek po Mszach św. zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży
    i przekazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Rodziców dzieci pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00.
  5. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17.00 modlitwą różańcową z procesją wokół kościoła. Zakończenie i błogosławieństwo przy figurze Matki Bożej przed kościołem.
  6. Liczenie udziału wiernych w Mszach św. i Komunii św. odbywa się w tę niedzielę w całej Polsce.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Omówimy sprawy związane z dalszymi pracami przy naszej świątyni oraz plan duszpasterski na najbliższy rok.
  8. Nabożeństwa Różańcowe przez cały październik w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godzinie 17.00. Na Różaniec dla dzieci zapraszamy w środy o godzinie 17.30.
  9. Rozpoczął się już ewangelizacyjny kurs Alpha. Osoby, które chciałyby dołączyć mogą to uczynić w najbliższy poniedziałek
    o godzinie 19.00. Spotkania odbywają się w salce Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  10. Zbieranie podpisów w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na projekty nr 16 i 187 dotyczące m.in. uporządkowania alejek między ul. Grudziądzką a Kętrzyńską trwa jeszcze do 14 października. Szczegóły i podpisy na stronie: wroclaw.pl/wbo
  11. Na Modlitwę Uwielbienia z Janem Pawłem II zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. W ten sposób będziemy mogli wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Największego z Rodu Polaków, któremu Kościół, nasza Ojczyzna i my osobiście tak wiele zawdzięczamy.
  12. 33 dniowe rekolekcje Odnajdziesz pokój odbędą się po raz pierwszy w naszej parafii. Będzie to przygotowanie do aktu oddania się Jezusowi przez Maryję.  Ta praktyka doprowadziła do świętości m.in. Jana Pawła II. Rozpoczęcie rekolekcji we wtorek 5 listopada. Zakończenie 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Spotkania modlitewne będą odbywały się
    w kościele we wtorki
    i w niedziele po Mszy św. o godzinie 18.00 w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W pozostałe dni będziemy odprawiać je indywidualnie w domach wg otrzymanego przewodnika. Zapisy od przyszłej niedzieli.
  13. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się w tym roku 2 listopada. Ze stolika przy głównym wejściu do kościoła można wziąć kartki wypominkowe ze szczegółowym planem.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  15. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy odkrywania na nowo nauczania św. Jana Pawła II, szczególnie dotyczącego starości i cierpienia.