W tym dniu rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne i trwały cztery dni, do Niedzieli palmowej. Prowadził je ks. dr Adam Łuźniak – rektor MWSD we Wrocławiu. Rekolekcjonista w swoich rozważaniach wskazał na modlitwę, miłość, post i jałmużnę, które Kościół od wieków stawia na drodze ku nawróceniu.
Modlitwa jest wyrazem wiary w moc Bożą. Jałmużna zaś to gest miłości – ofiarowanie komuś siebie, tak jak Chrystus, podczas swojego ziemskiego życia, dzielił się tym co posiadał, oddając swoje życie na krzyżu. W sobotę, w przedostatnim dniu rekolekcji, czterech ministrantów zostało wybranych do pełnienia funkcji lektorskich, a trzech kandydatów mianowano ministrantami.
Parafianie jak co roku licznie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, a w sobotę przystąpili do Sakramentu Pokuty. W Niedzielę Palmową, po wieczornej Eucharystii, parafianie i ks. Jan podziękowali ks. Adamowi za przygotowanie wiernych do przeżycia Tajemnic Wielkiego Tygodnia, jak również do przyjęcia relikwii świętego Jana Pawła II w Niedzielę Miłosierdzia.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.