Wielki Czwartek rozpoczyna trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia – nazywane Triduum Paschalnym. To największe święto roku kościelnego.
Boży Grób w tym roku w odróżnieniu od lat poprzednich otrzymał nowy wystrój. Pieczara grobowa umieszczona pod ołtarzem, została otoczona skałami Golgoty z trzema krzyżami. Całość na prośbę ks. Jana zaprojektował i wykonał parafianin p. Krzysztof Szczypek.
Wielki Czwartek. Liturgię upamiętnienia Ostatniej Wieczerzy, Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, sprawował ks. Jan. Po jej zakończeniu p. Jacek Gładki złożył naszym kapłanom życzenia, dziękując Im za ich obecność wśród nas i wskazywanie drogi prowadzącej do Boga. Następnie przez kościół ruszyła procesja do ciemnicy, gdzie został przeniesiony Najświętszy Sakrament. O godzinie 21:00 zostało odprawione Nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca kwietnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończyła się o godzinie 22:00.
Wielki Piątek. W godzinach porannych uczestniczyliśmy w Ciemnej Jutrzni. Wieczorną liturgię Wielkopiątkową sprawował ks. Krzysztof, podczas której został poświęcony nowy krzyż z Jezusem ukrzyżowanym. Krzyż zawisł wysoko nad ołtarzem, a wyrzeźbił go p. Krzysztof Lewczak. Na końcu procesyjnie przeniesiony został Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.
Wielka Sobota. Dziś do godz.14-ej święcono pokarmy na stół wielkanocny, o godzinie 15:00 odmówiliśmy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a następnie grupa kilku Parafianek posprzątała i przygotowała naszą świątynię na dzisiejszą Wigilię Paschalną oraz na najbliższe dni Świąt Wielkiej Nocy. Wieczorem o godz. 22-iej, przebogatą liturgię tego dnia celebrował ks. Jan w otoczeniu ks. Krzysztofa, diakona Jakuba i kleryka Jakuba. Zakończyła ją Msza św. Rezurekcyjna. Przy biciu dzwonów, wierni w procesji z zapalonymi świecami trzykrotnie okrążyli nasza świątynię.
Rozpoczęła się Wielkanoc – Triumf Boga, który pokazuje, że jest silniejszy niż śmierć. Na Mszy św. o godzinie 12:30 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszyła nam Orkiestra Dęta z Henrykowa pod batutą Pana majora Edwarda Tomków.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.