W Niedzielę Miłosierdzia ks. abp. Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski, wprowadził do naszej parafii relikwie świętego papieża polaka – Jana Pawła II.
Do tej oczekiwanej uroczystości przygotowywaliśmy się nowenną odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed każdą odprawianą Mszą św., poczynając od Wielkiego Piątku. Również wejście do świątyni zostało przygotowane na przyjęcie relikwii. Umieszczono tu portret św. Jana Pawła II i dwa Jego znamienne zawołania: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” i „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. O godz. 1230 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Relikwie wniósł w procesji do kościoła ks. abp. Mieczysław Mokrzycki, wraz z ks. Janem, ks. Krzysztofem, zaproszonymi kapłanami i diakonami.
Ks. abp. Mieczysław Mokrzycki, który od 1996r. był osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II, przewodniczył Mszy św. i wygłosił Słowo boże. On, który tak dobrze znał naszego papieża mówił m.in., święty Jan Paweł II to człowiek wiary, charakteryzowała Go nieustanna modlitwa, połączona z ogromną pracą, w przedziwny sposób promieniował na inne osoby. On człowiek wielkiego umysłu o duszy artysty, nie wstydził się prostych form pobożności. Przypomniał, że to właśnie Jemu było dane ustanowić Święto Miłosierdzia Bożego. Na koniec zwrócił się do wszystkich zebranych z prośbą „Naśladujcie świętego Jana Pawła II”.
Ta Msza była sprawowana w intencji śp. ks.Zygmunta Jaroszka i śp. ks. Jana Choroszego. Po zakończonej Eucharystii ks. Jan podziękował ks. arcybiskupowi za instalację relikwii, za przewodniczenie Mszy św. i za wygłoszone Słowo Boże. Również p. Jacek Gładki, wręczając naszemu Gościowi kwiaty, złożył serdeczne podziękowanie w imieniu parafian, wyrażając nadzieję, że przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, będziemy otrzymywać szczególne łaski. Orkiestra dęta zagrała „Barkę”, a wierni mogli indywidualnie ucałować relikwie.
Po wyjściu z kościoła, u harcerek z 4. szczepu „Zawisza”, można było nabyć książki o św. Janie Pawle II z błogosławieństwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego.
Od 27 kwietnia w kolejne czwartki na Mszach św. wieczornych będziemy się modlić do św. Jana Pawła II za wiernych z poszczególnych ulic naszej parafii. Po ich zakończeniu będzie możliwe oddanie czci świętemu Janowi Pawłowi II przez ucałowanie relikwii.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.