W tym dniu na Mszy św. o godz.1100, 38 dzieci przystąpiło do I Komunii św. – było to ich pierwsze pełne uczestnictwo w Eucharystii. Sprawował ją i Słowo Boże wygłosił ks. prałat dr Jan Adamarczuk. Po skończonej Mszy św. p. Tadeusz zrobił dzieciom pamiątkowe zdjęcie.
Przygotowanie do tej uroczystości odbywało się zarówno w szkołach do których te dzieci uczęszczają, jak i w naszym kościele. Spotkania z dziećmi prowadził wikary ks. Krzysztof Głuszko. Tematem przygotowań było m.in. omówienie Sakramentu Pokuty z próbami przy konfesjonale, oraz nauka pełnego uczestnictwa we Mszy św., a także nauka śpiewu.
Do pomocy w końcowym etapie przygotowań w/w uroczystości dołączyła p. Małgorzata Janiak, emerytowana katechetka. Do Sakramentu Pokuty dzieci przystąpiły w dniu poprzedzającym dzień I Komunii św. W przygotowanie tej ważnej uroczystości bardzo aktywnie włączyli się rodzice dzieci komunijnych.
Podczas białego tygodnia dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszach św. i nabożeństwach majowych, złożyły ofiary na misje, otrzymały pamiątkowe obrazki wydane z okazji 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie i obrazki na 9 pierwszych piątków miesiąca
Na wszystkich Mszach św. w tym dniu swoimi świadectwami dzieliły się małżeństwa ze wspólnoty Domowego kościoła.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając na obrazek.